autacek

Kterou znalost ze střední školy myslíte, že dodnes používáte nejčastěji?

Nejlepší odpověď
Edison

V zýsadě asi všechny. Více či méně… vědomě či podvědomě… Ona ta škola neučí a nikdy neučila jen biflovat, ale taky přemýšlet o věcech v souvislostech. A musím přiznat, že jsem se měl učit. Já se neučil… a v pohodě tak nějak proplouval. A musím říct, že je spousta věcí, na které člověk běžně naráží a přemýšlí o nich, tak si lze i uvědomit, že „o tom jsme přeci ve škole mluvili…“ (nebo o něčem podobném).

Další odpovědi
dudu

Na zdejších stránkách používám nejvíce znalost psaní na stroji, v běžném životě pak prakticky veškeré vědomosti zdokonalené celoživotním vzděláváním.

Rokio

Finanční matematiku.

Malvína

Základ je pro mě určitě znalost českého jazyka. Mistr sice nejsem, ale hrubky (mám dojem) nedělám. Rovněž v běžném životě používám matematiku, ekonomii, opravdu lehké základy práva a cestovního ruchu.

jáára

Strojnictví, metalurgie, technické kreslení – asi nejvíc. Elekronika je hobby (ve škole to byla nuda).

Anikitos

Žádnou.
Všechno, co umím jsem se naučil sám, buď z knih, učebnic, stáží, praxí a zkušeností.
Ve (střední)škole jsem se nic hodnotneho ani užitečného nedozvěděl ani nenaucil…

Kepler

Asi matematiku, i když jsem na ni byl blbý. Algebra, taky geometrie: povrch koulí i objem polokoulí mi jde dodneska.

Drap

Matematiku, fyziku, deskriptivní geometrii a odborné předměty

zbyndo

Keď človeka na strednej baví matika,chémia,fi­zyky,ale tak ozajstne, že je v nej doma,a v budúcnosti sa zaradí do určitej profesie,kde zrazu zistí,že práve to najviac potrebuje,je to šťastná náhoda,mne sa to stalo,dlhé roky som svoju prácu miloval,riadil som prevádzku počítačmi,na monitoroch sama fizyky,chémia,a matika samozrejme,potom sa človek zábava,ako keby hral šach, nič nie je naučené,tak kombinuje, mení hodnoty tlaku,teploty,podľa reakcie ich upravuje,a keď je to v rovnováhe,hodí to do automaticky,a len sleduje,ako krásne všetko slape,výroba beží,výsledky a analýzy výrobkov super,proste dobrý pocit,dobré výsledky,vďaka vedomostiam z matiky,chémi­e,fizyky,a umeniu ich v pravý čas pouzit

jirka F

Znalost květin a stromů.

orestez

Jedině geometrii a technologii ve stavebnictví. To byly nejlepší předměty. I tak mohu při každoročních inovacích technologických postupů zahodit ztracený čas sezení ve škole ale zůstala by jen ta geometrie.

ivzez

Němčinu a částečně účetnictví.