emm.kate

Kterou z hereček považujete za královnu českého filmu ?

Nejlepší odpověď
Damiana

Jednoznačně Danu Medřickou. Dokonalá herečka, okouzlující dáma, celkově charismatická osobnost s neodolatelnou jiskrou.
Pak mám ráda Jiřinu Jiráskovou a Stellu Zázvorkovou.

ad Ar: Bohdalku znám osobně. Ne coby sousedku, ale kdykoli se s ní setkám je zábavná a příjemná. Je dost živelná a svá a to, pravda, nemusí mnoha lidem sedět. A také si moc nebere v projevu servítky. Když jí někdo nesedí, nepáře se s ním. Neobhajuji ji. Ale zase na druhou stranu, je svá a na nic si nehraje. 🙂

Další odpovědi
vlk samotař

Z dříve narozených-Adina Mandlová,Nataša Golová
Nyní-Jiřina Bohdalová,Jiřína Jirásková

aramah

Květu Fialovou
Janu Brejchovou.

anonym

Věra Ferbasová, Helena Růžičková, Jiřina Bohdalová … První které mě napadly, že se mi líbily ve svých hereckých rolích. Jinak nemám žádnou oblíbenou.

Ar

Danu Medřickou a nejen fimu.
Doplňuji:
Kdyby jste mluvili s lidma v okoli Kozákova, kteří jí znají osobně. Nikdy by jste „bohdalku“ nenapsali.

Lucijej

Rozhodně Jiřinu Bohdalovou.

Elk

To je těžká otázka. Každému se líbí něco jiného a u nás je hereckých dam hodně, ale spomenu alespoň tři : Jiřinu Bohdalovou, Jižunu Jiráskovoua Helenu Růžičkovou.
Doplňuji:
Pardon – Jiřinu Jiráskovou – překlep!

iceT

Květa Fialová,Věra Ferbasová,Iva Janžurová.

Krčálek

Rozhodně Bohdalka =D

vlk samotař

Ad:Ar-osobně Bohdalovou neznám ve filmu se mi líbí.