Mr. Marek

Kterou písničku / skladbu považujete za nejzamilovanější, nebo obsah nejlépe demonstrující lás­ku?

Odpovědi
Kepler

Takové ty cukrkandlové a světobolné písničky nemusím. Co takhle I love you jé, jé, jé od Beatles. Ale takový Elán taky jde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Sp9WsGJPb8U

Kelt

Tak můžeš tady brát v úvahu lásku fyzickou, lásku k vlasti a pod. A taky záleží na náladě. Ale ten žebříček je posloupnost mých nápadů a vzpomínek a ne emotivní úroveň.

1. Škoda lásky
2.Lásko, mne ubývá sil,
3. Lásko, voníš deštěm
4. Řeka lásky
5. J´taime
6. Elán – Amnestia na neveru
7. Voda, čo ma drží nad vodou.

No asi vítězí číslo 6. Nádherný text z ruky básníka a skvělý zpěv Jožo Ráže.

Ametyst

Podle mne tato píseň z roku 1965: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IYj2hex99gY Righteous brothers

Justin1

Mě nejvíc oslovila písnička Petra Rezka „Ty jsi ze všech nejlepší“: „Od Šumavy k Tatrám, od Košic do Aše, i kdybych sto let pátral a skály přenášel, od rovníku k pólu kdybych dům od domu šel, vím, že správnou holku, jak jsi ty, bych stejně nenašel.“ Oslovuje mě proto, že než jsem našel svou lásku, uběhlo hodně let, hodně jsem se nacestoval a zažil jsem ten pocit, že někam přilétám letadlem a ještě za letu tuším, že tam dole pro mě žádný vhodný protějšek není, i ten pocit, že dokud žiju každé tři roky někde jinde, ani moc nemá cenu si tam, kde právě žiju, někoho najít, i kdyby se mi to povedlo, protože by se naše cesty nejpozději do mého příštího stěhování stejně rozdělily. Proto si moc vážím toho, že po dlouhých 18 letech hledání bez jediného úspěchu jsem konečně našel ženu, kterou miluji a která miluje mě.

Lurius

Těžká otázka, napadá mě třeba Meat Loaf
https://youtu­.be/9X_ViIPA-Gc

EKSOT123

To je legrační dotaz, páč asi většina písní je o lásce.
Občas mají i dost zajímavý text: Vladimír Mišík – Večernice
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=Vladim%C3%A­Dr+Mi%C5%A1%C3%AD­k+%E2%80%93+L%C3%A1ska+j­e+jako+Ve%C4%8Der­nice+(Variace+na+re­nesan%C4%8Dn%C­3%AD+t%C3%A9ma

Jakub Smolík – Až se ti jednou bude zdát, …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.