dudu

Kterou možnost byste zvolili vy?

Dnes decentně oslavujeme 46. výročí našeho manželství. Drahá choť na chvíli propadla nostalgii a optala se mě, které období bych si z našeho soužití vybral, pokud bych mohl cestovat zpět v čase. K jejímu údivu jsem odpověděl, že zpátky ni krok, ale velmi mne láká cesta do budoucnosti za poznatky z oblasti humanitních i technických věd. Jsem optimista a věřím, že lidstvo posléze matičku Zemi přece jen nezničí. Jaké by bylo Vaše rozhodnutí?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejsem pesimista ani optimista ale realista. Myslím si, že je již pozdě aby lidstvo osud planety zvrátilo. Vždyť lidé ani moc nechtějí a pořád čekají na nějaký zázrak.
Nikdo se nechce uskrovnit i když určitě velmi brzy bude muset. Nebude trvat dlouho a na př. cena brambor (a nejenom brambor), bude na 100 Kč /kg. Kdo nevěří ať si udělá procházku k nějaké řece a vezme to přes zorané pole.
Co se týká mého manželství, tak zcela určitě vím, co bych nechtěl abych prožil znovu. Jinak klidně repete kdykoliv. 53 roků, žiji v manželství s jednou ženou. Až nyní na stará kolena jsme poznali co to je za poklad, když jeden má druhého.

Další odpovědi
Kepler

Asi bych měl podobný přístup. Jak to vypadalo v minulosti všichni víme, maximálně bych navštívil místa, kde jsem prožil nejšťastnější roky svého života. Jen tak z nostalgie, místa, která ani dnes už neexistují. Ale nahlédnout do budoucího světa by pro mně bylo nesmírně lákavé, i s rizikem, že bych mohl utrpět šok.

hapiky

Cesta časem je docela ošidná věc. Řekl bych, že nejlepší a nejbezpečnější je přítomnost.

Kryšpín

Takže si odhadnu pravděpodobně jste zažil vybudování socialismu v roce 1958, poté přípravu na socialismus s lidskou tváří, kterému byl tipec v roce 1968, poté budování normalizovaného socialismu a na konec to nejlepší přechod na tržní hospodářství s humanisty a ochránci lidských práv, můj šéf to nazval čecho-kapitalismus a prý toto je lepší než dlouholeté manželství.

Kelt

Já bych zvolil období, než jsme se poznali a taky bych chtěl poznat budoucnost.

ivzez

Často manželce neodpovídáte na otázky?
(Odpověděl jste jí na něco jiného, než se zeptala.)
Které období vybrat z Vašeho soužití, nevím.

Ale obecně bych se ráda podívala do několika dřívějších století.
Ne, že by mne budoucnost nezajímala, ale historie mne láká víc.