smart aleck

Kterou mezinárodní kuchyni preferujete?

Samozřejmě že mimo českou a slovenskou kuchyni.
Já mám velice oblíbenou asijskou kuchyni.

Nejlepší odpověď
yuko

Italskou, protože takové linguine špagety s krevetami, česnekem, chilli papričkou a petrželkou , to je pochutnáníčko. Ale jednou za rok si dám svíčkovou na smetaně. Před týdnem jsem ochutnala kousek kachny v čínské restauraci. Ale není nad pečenou kachnu s kyselým zelim a knedlíky. Ale žijeme jen jednou, tak je třeba se hlídat.

Další odpovědi
Kepler

Nejraději tu naši, ale když už mezinárodní, nic proti maďarské nebo italské. Asijskou jsem zkoušel, ale ta mi nejede. Alespoň ta jídla, kam se dávají sladké věci a jsou přehnaně kořeněná.

marci1

Středozemní, řeckou, italskou. 🙂

dudu

Polskou a maďarskou.

hapiky

Mám vyzkoušenou Německou, Rakouskou a Irskou kuchyni. Všechny byly vynikající. Nemůžu tedy říci, kterou nejvíc, ale největší porce byly v Německu.

ivzez

Nepreferuji mezinárodní (= směs všeho možného)
kuchyni ani žádnou národní kuchyni.

Jím, co mi chutná → bez ohledu na původní kuchyni.

Drap

Každou, která chutná.

Arne1

Většinou tu, ve které zemi se momentálně nacházím. V každé mám oblíbená jídla:
Polsko – bigos
Maďarsko – halászlé
Bělorusko – draniki
Albánie – grilovaná jehněčí žebírka

smart aleck

ad Drap: Máte jistotu, že jste odpověděl na otázku správně?

ivzez

Jste si jist, že jste Drapově odpovědi porozuměl?
(Mám to stejně jako on → nepreferuji nic).

smart aleck

Přijal bych jak od něj, tak i od vás odpověď: Nepreferuji žádnou zahraniční kuchyni!

ivzez

Vy jste však neptal na „zahraniční“ kuchyni,
ptáte se na národní kuchyně, které jse omylem nazval „mezinárodními“.

O mezinárodní kuchyni se hovoří např. v turistických destinacích, které ve snaze přivést co nejvíce turistů nabízejí „miš-maš“.

PS:
Ode mne takovou odpověď máte → nepatrně
jinými slovy, ale význam je týž.

smart aleck

Autor článku, který napsal: Zdeněk Pohlreich vaří v nové knize mezinárodní kuchyni, by měl být upozorněn na chybu. Zhostíte se toho?
https://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/apetit/zde­nek-pohlreich-vari-v-nove-knize-mezinarodni-kuchyni_149323­.html?showTab=nej­ctenejsi-24

hapiky

To jsou typické Drapovy odpovědi a taktika: Nic kloudného neříct a čekat na body.

smart aleck

Už jsem to zpozoroval. Tady, když odpovíš správně ke konkrétnímu příspěvku, v prvé řadě se hledá gramatická chyba, a k tomu vzájemnému bodování se zatím vyjadřovat nebudu.