Avatar uživatele
Rokio

Kterou maximální hodnotou bankovky je morální platit v městském autobuse?

Podle mě je to 200 Kč. To je takové maximum. Placení bankovkou o poloviční hodnotě je (100 Kč) je ale lepší a skoro nejvíce ideální je placení v drobných. Ideální je však zaplatit přesně takovou částkou, kolik stojí jízdenka na městskou hromadnou dopravu.

Jaký máte vy názor na tuto problematiku? Která je nejvyšší bankovka, kterou si dovolíte zaplatit v autobuse ve městě? Nebo máte permanentku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Anikitos před 2060 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Anikitos

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nebydlim ve meste – MHD nejezdim vubec, a kdyz si zajedu do mesta, tak cestuju zasadne po svych. :)

V MHD je lepší platit drobnyma, i 200 je na mestaka dost, ta stovka je akorat.

Kdyz jsem jel dalkacem do Lukačovič a cesta stala cca 70 Kc, platil jsem dvlistovkou a zacal po me rvat ze nema drobne a ze ho nebavi porad nekomu „rozmenovat“ penize… -_- coz fakt nechapi protoze mi mel vracej jen 100 a 30 Kc v drobnych..

Zalezi na ridicich a na delce trasy. :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Na to není názor, na to je nějaký předpis. Kdysi se na toto téma hodně diskutovalo v médiích a byl nalezen.. Rád bych dal odkaz, ale nemohu si vzpomenout.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

To není záležitost morálky.
Je vhodné mít připravené drobné, ale kde je vzít, když jsem nafasoval prachy z bankomatu? Řidič by měl být na podobné případy připraven a pokud není alespoň by měl být dostatečně slušný.

Četls povídku „Milionová bankovka“? Tam boháč půjčí chodákovi milionovou (možná na týden? ) kvůli sázce s bráchou či kamarádem zda ji dostane zpět. Chudák na nějaké vracení kašle, hlad je větší než poctivost a jde nakupovat. Jenže nikdo není schopen tu bankovku rozměnit, tak mu nechávají kupované zboží zdarma a využívají jej víceméně k reklamě: (tenhle boháč nakupoval naše housky!!)

Poskytovat nějakou službu tak i tohle řešení bych považoval za korektní (příp. pojedete tudy příště? Tak pak zaplatíte). Rozčilovat se na zákazníka mi připadá minimálně nekorektní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Morálka má s placením společné jenom to,
že by člověk měl vše platit hned, případně
by měl splácet své závazky (dluhy).

S velikostí bankovek nesouvisí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

V našem městě s problematikou morálka kontra velikost bankovky v MHD neuspěješ. Už více jak rok a čtvrt nelze platit penězma u řidiče vůbec. Dá se koupit papírový lístek, ovšem ne ve voze, nebo platit platební kartou anebo kartou MHD k tomu určenou (něco jako slavná pražská OpenCard), nebo si poslat jízdenku ve formě SMS.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… morálka je něco jiného, než o čem se bavíme: jsou na to předpisy a ty jako cestující jsi povinen si přečíst (přepravní řád), takže jen namátkou, někde by jsi ani s tou dvoustovkou neuspěl: https://pardu­bicky.denik.cz/z-regionu/bez-drobnych-v-kapse-se-autobusem-ci-vlakem-svezete-jen-tezko-20160810.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gestas

Když jsem kdysi (bylo mi tak 10) platil pětikorunové jízdné stovkou, tak řidič remcal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Mimochodem… v té povídce mu nic nenechvají zdarma… 😉

před 2059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

OK, buď jsem četl jinou verzi, nebo jinou povídku,… nebo už je to až příliš dlouho (tu co si pamatuju nejvíc byla nějaké zkrácená anglická verze pro angličtináře začátečníky… mno a tehdy jsem anglicky uměl ještě o dost hůř než teď 😉 )

před 2059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

… oni mu to dávali… na dluch… Až rozmění… 😉

před 2059 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek