Hedvi

Kterou látkou se dá kyselina zneškodnit, jak se tomuto ději obecně říká a které látky při něm vznikají?

Nemůžu to nikde najít. Předem děkuju za odpověď 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

zásadou (hydroxidem); neutralizace. „Nezneškodní“ se, pouze se neutralizují její účinky. Ději se říká neutralizace. Vznikne při tom sůl dané kyseliny plus voda.

Jde o základní znalosti, styďte se.

Další odpovědi
mosoj

Tak já bych řekl že ještě více než tazatelka by se mělli stydět i autoři odpovědí
mimo quentose !

ten který je

Kyselina se dá zneškodnit vodou,tedy neutralizací.

Michal Kole

Kyselina se lije do vody a míchá se.

Nutno používat ochranné pomůcky (obličejoví štít, respirátor, rukavice, ochranný plášť s rukávy)

Kyseliny se obecně neutralizují hydroxidy

iceT

Pusť si první díl seriálu MacGyver,hrdina tam přesně popisuje odpověď na tvou otázku.
Ovšem jestli je to pravdivé......