Rokio

Kteří z bohů z řecké mytologie nemají lidskou podobu?

Stačí, když mi uvedete pár příkladů.

Nejlepší odpověď
annas

Vezmu to z opačného konce.Na vaši otázku se nedá přímo odpovědět,. protože bohové často měnili svou pododbu. Třeba Zeus se objevoval jako labuť, býk, jako božský vládce nebo jako zlatý déšť atd.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:iN1uV­peVWtIJ:klape­tek.blog.cz/1103+&cd­=9&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&c­lient=firefox-b-d

"Řeckých bohů je opravdu hodně, ale těch nejznámějších, kteří sídlili na posvátné hoře Olymp, bylo dvanáct. Nejvyšším z nich, vládcem všech bohů, byl Zeus. Jeho ženou a sestrou současně byla Héra. Mezi další důležité bohy patřila Athéna, bohyně moudrosti, bůh hudby Apollón, bůh moře Poseidon či bůh řemeslníků Héfaistos.

Všichni tito bohové měli lidskou podobu a v jejich příbězích se promítaly lidské příběhy. Stejně jako lidé se rodili, ale oproti lidem nikdy nejedli, nestárli a neumírali

Olympská božstva

Zeus – nejvyšší řecký bůh, vládce nad bohy i lidmi
Héra – Diova manželka, ochránkyně manželství
Hádés – bůh podsvětí
Poseidón – bůh moří
Hestie – bohyně rodinného krbu
Démétér – bohyně plodnosti země a rolnictví
Athéna – bohyně moudrosti a vítězné války
Apollón – bůh slunce a světla, lékařství
Artemis – bohyně měsíce, ochránkyně přírody
Héfaistos – bůh ohně a kovářství, zbrojíř bohů
Arés – bůh války
Afrodíté – bohyně krásy a lásky
Hermés – bůh obchodníků a poutníků.

Trojici nejmocnějších bohů tvoří Zeus, Poseidón a Hádés. Hádés však nepobýval na Olympu, žil ve svém paláci v podsvětí. Proto se uvádí, že Olympských bohů bylo jenom dvanáct.

http://www.rec­kodovolena.cz/rec­ti-bohove.html

I jiní bohové v případě potřeby často změli měnit svou pdobou.

Např. Fobétór (zjevoval se ve zvířecí podobě) či Fantasos (objevoval se jako fantaskní neživé věci).
https://www.ka­limera-recko.cz/recti-bohove-ostatni/morfeus/

" Fama má dvě podoby:
Jednou se zjevuje jako Ossa – krásná žena s křídly a trubkou u úst. Je symbolem Slávy, Věhlasu a Dobré pověsti. Ossa přinášela zprávy těm, kteří doufali, také se procházela mezi bojovníky na bitevním poli, aby je povzbudila, a rovněž oznamovala smrtelníkům Diovu přítomnost. Snad proto je v některých mýtech za matku Ossy označován jiný duch-bohyně – zlatá Elpis-Naděje, kterou bozi ukryli až na dno Pandořiny skříňky.
Podruhé se objevovala jako Fama – groteskní bytost, obludný symbol pro Pomluvu, Hanbu a Skandá" atd. l.

http://hybatel­.blogspot.com/2016/06­/fama-posledni-potomek-pramatky-gaie.html

Další odpovědi
Anikitos

Nikdo z bohů nemá lidskou podobu, oni mají svou -boží podobu. A lidé mají „boží“ podobu podle nich, protože je stvořili k obrazu svému (vzhledově podle sebe).

Pak záleží na pohledu, kterým se na řeckou mytologii díváme (- z různých filosofických směrů atd), kde bohové, třeba ani nemají tak úplně formu, ale jsou zkrátka božskými entitami (nějakými energiemi, silami). Vlastně můžou mít podobu jakou chtějí..

Každý z bohů má v mýtech schopnost změnit se v cokoli. Ale jinak má každý z nich normální „lidskou“ podobu.

V řecké m. existují i jiné nesmrtelné bytosti, které ale třeba nemají „lidskou“ podobu, avšak to nejsou bohové.