jjj123456789

Kteří Slované jsou nejlepší?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Mirdas

Západní

Ti alespoň vše neřeší válkou.

Další odpovědi
led

Západní

Východní+Západ­ní+Jižní
Zle postavená otázka, ktorá nemá možnosť inej odpovede.
U žiadneho národa sa nedá určiť, ktorý z nich je najlepší. Každý národ tvoria ľudia so svojimi dobými i zlými stránkami.To čo nám sa môže zdať dobré, to v inom národe môže byť zlé a naopak. Podľa akých kritérií chcete posudzovať národy, podľa svojich vlastných, či podľa informácií z médií, podľa historickospo­ločenského vývoja?
môžte tvrdiť napríklad podľa nedávnych tragédií vo Východnej Ukrajine, že zlí sú Rusi, alebo že zlí sú Ukrajinci? Alebo je lepšie tvrdiť, že zlí sú tí, čo oba národy vohnali do vzájomného boja?
Pri rozpade Československa sa všeobecne tvrdilo – jedna z verzií, že to slovenský národ sa chcel oddeliť, pretože ho Česi utláčali, môžme teda povedať že Slováci boli dobrý národ a Česi zlí, alebo podľa druhej verzie Česi doplácali na Slovákov, tak sa museli rozdeliť, boli teda slováci tí zlí a Česi tí dobrí? Nie, to je len veké zjednodušovanie problému. Oba národy sú rovnako dobré i zlé, ale najhorší sú tí, z oboch národov, ktorí ich politicky, ekonomicky i spoločensky navzájom rozoštvávali vo svoj prospech a v prospech zahraničného kapitálu.
Drobné odchýľky:
Poďme len sem za roh, naše kývanie hlavou na súhlas v Bulharsku je nesúhlas a naopak. U nás je farba smútku čierna, vo východnej Ázii je to biela.

anonym

Východní

MMA

Jižní

Radomír.cz

Jižní

led

Zle postavená otázka, ktorá nemá možnosť inej odpovede.
U žiadneho národa sa nedá určiť, ktorý z nich je najlepší. Každý národ tvoria ľudia so svojimi dobými i zlými stránkami.To čo nám sa môže zdať dobré, to v inom národe môže byť zlé a naopak. Podľa akých kritérií chcete posudzovať národy, podľa svojich vlastných, či podľa informácií z médií, podľa historickospo­ločenského vývoja?
môžte tvrdiť napríklad podľa nedávnych tragédií vo Východnej Ukrajine, že zlí sú Rusi, alebo že zlí sú Ukrajinci? Alebo je lepšie tvrdiť, že zlí sú tí, čo oba národy vohnali do vzájomného boja?
Pri rozpade Československa sa všeobecne tvrdilo – jedna z verzií, že to slovenský národ sa chcel oddeliť, pretože ho Česi utláčali, môžme teda povedať že Slováci boli dobrý národ a Česi zlí, alebo podľa druhej verzie Česi doplácali na Slovákov, tak sa museli rozdeliť, boli teda slováci tí zlí a Česi tí dobrí? Nie, to je len veké zjednodušovanie problému. Oba národy sú rovnako dobré i zlé, ale najhorší sú tí, z oboch národov, ktorí ich politicky, ekonomicky i spoločensky navzájom rozoštvávali vo svoj prospech a v prospech zahraničného kapitálu.
Drobné odchýľky:
Poďme len sem za roh, naše kývanie hlavou na súhlas v Bulharsku je nesúhlas a naopak. U nás je farba smútku čierna, vo východnej Ázii je to biela.

Agneta

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Příspěvek smazán administrátorem.