Kteří naši dva pozdější prezidenti bojovali ve válečném konfliktu proti sobě ?

Každý za jinou válčící mocnost, popř. v jaké bitvě?

Nejlepší odpověď
annas

Bitva u Zborova. Klement Gottwald byl letech 1915–1918 vojákem rakousko-uherské armády. Bojoval v bitvě u Zborova (červenec 1917) )kde proti němu na straně čs. legií stál budoucí generál Ludvík Svoboda.

Prezidenti: K. Gottwald – 1949 – 1953,. L. Svoboda – 1969 – 1975.

Věděla jsem o L. Svobodovi, ale na K. G. jsem si nevzpomněla – připomněl net.