Zvědavý

Kteří/jací lidé zásadním způsobem změnili svět?

Takoví, na jejichž jména se nezapomene… díky

Nejlepší odpověď
annas

Vložil jste otázku do kultury, takže bych z této oblasti uvedla:

  1. vynález písma – co je psané, to je dané
  2. vynález knihtisku, tedy J. Guttenberga – možnost uchování a předávání informací
  3. internet – „za otce zakladatele je možné označit tři vědce: Vintona Cerfa, Roberta Khana a Tima Berners-Lee.“ – propojení celého světa.

Přesně se nedá odpovědět, měnil se svět, nejen v kulturní oblastí, ale i jinde.

Někdo začal, další pokračovali a vzniklo to, co máme. Ne všechno se ujalo, třeba střelný prach , zbraně pomohly svět ničit, stejně různé ideologie, technologie, náboženství, vynálezy… první člověk, který se prošel na Měsíci atd.

Karel Čapek: „Mnoho dá člověku svět, ale když chce člověk dát něco světu, musí sedět na svém poli a dřít jako nádeník.“

Je pokrok vždy cesta vpřed?

Další odpovědi
Kepler

Je jich mnoho a měli to štěstí, že se jim dostalo všeobecné pozornosti. Ale těch, kdo svět skutečně změnili, nebo do změny významně přispěli, je mnohem víc. A vůbec nic o nich nevíme. Kolik děl géniú shořelo v Alexandrijské knihovně ještě před křesťanstvím? A kolik jich spálili křesťané?

Kelt

Každý z nás denně mění svět. Někdo pozitivně, někdo negativně.

ivzez

Tady bych dala přednost otázce „jací lidé“, na otázku „kteří lidé“
se nedá dost dobře odpovědět, protože jich bylo tolik, že bychom
určitě nevyjmenovali všechny.

Takže jací lidé?
Lidé, kterým nebylo lhostejné, v jaké společnosti nebo v jakém
prostředí žijí. A lidé, kteří byli ochotni pro změnu něco udělat.

mosoj

Říkejte si co chcete, máto na to právo, ale podle mne J. R. Oppenheimer, tvůrce atomové pumy.