Rokio

Kteří lidé jsou obvykle umístěni v UZAVŘENÉM psychiatrickém oddělení?

Vím jistě, že do tohoto ústavu jsou umístěni jen ti nejhorší psychiatričtí pacienti, kteří provedli něco opravdu strašného, jako jsou například vrazi, kteří spáchali vraždu na základě duševní poruchy.

Psychiatričtí pacienti s jakými skutky jsou obvykle umístěny do psychiatrické léčebny – uzavřené oddělení?

poznámka: Vím, že o tom rozhoduje soud. Soud tam ale pošle jaké psychiatrické pacienty?

Nejlepší odpověď
ivzez

Na otázku „kteří“ nelze odpovědět, nemůžeme
(nesmíme) vyjmenovávat konkrétní osoby.

Na uzavřených odděleních jsou léčeni pacienti,
kteří ohrožují sebe nebo své okolí.

Vzhledem k tomu, že jde o léčbu, nikoliv o trest,
nelze odpovědět ani na otázku „za jaké činy“.
____

Více informací k (ne)dobrovolným léčbám v psychiatrických
nemocnicích najdeš na webu ombudsmana:
https://www.ochran­ce.cz/stiznos­ti-na-urady/chcete-si-stezovat/zivotni-situace-problemy-a-jejich-reseni/psychi­atricka-nemocnice-pobyt/

Případně v článku z 16. září 2000:
https://revue­.idnes.cz/jak-se-dostat-do-blazince-0x2-/lidicky.aspx?c=2000M21­7V01A

Další odpovědi
Mc Merkurion

… píšeš nesmysly … a nemá cenu ti něco psát, ptáš se na to stený furt dokola, začíná to bejt otravný … hlavně, že to víš jistě …

Drap

Víš to špatně. Pacienti jsou umisťováni podle diagnózy a ne podle toho co provedli. O léčbě rozhodne lékař, nebo i soud na doporučení odborníků.

Jiří Bohumil

„Vybodni“ se už na otázky s toto tematikou. Viz Mc Merkurion. Případně své problémy tohoto typu konzultuj spíše s lékařem.

da ny

Přibližná charakteristika oddělení: např. zde:
https://www.pldo­brany.cz/prima­riat-iv-odd-2-15-18.html
http://www.plstbk­.cz/index.php/luz­kova-oddeleni/primariat-ii-psychiatrie-zeny
Na uzavřeném odd. se léčí i závislosti:
http://www.pnkm­.cz/cs/oddele­ni-lecebny/5a---psychiatricke-oddeleni

Syn naší bývalé kolegyně kdysi požádal o uzavřené odd. Nechtěl dodržovat režim, panující na odd. otevřeném. Necítil se na resocializaci a neměl zájem o pracovní činnost. Jezdil v doprovodu matky na propustky domů (svátky).
Po několika letech se jeho stav zhoršil a tedy „patří“ na uzavřené odd. Jde o osobu schizofrenní, nebezpečnou svému okolí.

Emefej

Neustálým pruděním a omíláním otázek na stejné téma si o to koleduješ ty.

orestez

Jsou to ti, kteří se sami odsoudili. https://web2.mlp­.cz/koweb/00/03/40­/49/81/tak_pra­vil_zarathustra­.html Druzí jim to umožní.

da ny

Pro Vás upřesním zde:
Michal zastřelil svého otce, když napadl jeho matku. asi 8 let byl doma, v ambulantní léčbě. Byl důvěřivý, snadno ovlivnitelný, zneužívali ho finančně příslušníci jedné sekty. Nakupoval na internetu, zadlužoval se. Nepřispíval z ID na domácnost (zlostně odmítal), matka ho živila, šatila, poskytovala zázemí. To vše, před hospitalizací a opět po propuštění, asi na 2 roky domů. Matka chodila do zaměstnání. Později se začal na ulici projevovat tak, že sousedé byli nespokojení.. (nikoho neohrozil). Matka nedokázala zajistit pravidelné užívání medikamentů (Michal odmítal).
V ústavní léčbě byl lékařem opět umístěn na otevřené oddělení. Tam nechtěl být a požádal o přesun na uzavřené odd. Necelé 2 roky byl po propuštění doma u matky.Nyní je přes léčbu „zralý“, podle lékařů jen na uzavřené odd. 70 letá matka už se necítí na to, aby ho odvezla na Velikonoce, Vánoce, narozeniny domů, jako dříve. Dojíždí, podle možností za synem do léčebny, kde Míša je a stále bude hospitalizován…