Avatar uživatele
anonym

Kteří bývalí čeští a českoslovenští prezidenti měli také cukrovku jako Miloš Zeman?

Zajímavá 0 před 2601 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nevybavuji si ani jednoho takového. Možná, že se to jen neuvádělo. Dříve nebylo zvykem medializovat každé zakašlání prezidenta.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Těžko říci. Diabetes je spíše „moderní civilizační nemoc“.
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/domaci/zema­na-trapi-cukrovka-ceho-se-musi-vzdat-a-velky-prehled-nemoci-ceskych-prezidentu.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Cukrovku mívají lidé obézní a s nadváhou a kteří chlastají první ligu. Což Zeman bezezbytku splňuje jako jediný z československých a českých prezidentů. Masaryk byl hubený jako lunt a ani další prezidenti nebyli žádní tlouštíci. Takže si myslím, že cukrovku asi neměli, i když se to vyloučit nedá. To by se dalo zjistit jen podrobnějším studiem jejich životopisů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Také tam měl nájemce Hradu syfilis, což je malinko lepší než cukrovka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Kepler: Nemáš pravdu. Cukrovku má spousta lidí kteří jsou abstinenti a hubení. Většina cukrovkářů začne přibývá právě až po získání cukrovky, kdy špatně pracuje slinivka a tím je ovlivněno celé trávení. Obdobné je to i s alkoholem. Neni nijak prokázáno, že lidé kteří holdují více alkoholu mají cukrovku ve větším procentu než abstinenti. Až při cukrovce se alkohol zakazuje, právě proto, že ovlivňuje játra a následně slinivku.

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jenom jsem byl nepřesný. To co jsem napsal se týká diabetu druhého typu, což je Zemanův případ. Jinak je prokázána souvislost jak s nadváhou, tak s abúsem alkoholu.

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

To prokázání, že z toho vznikne diabetes II typu by mne zajímalo. Sám jsem diabetik.Nikdy jsem alkoholu neholdoval, pivo nepiji celý život. Měřím 176 a vážím 72. Znám celou řadu takových lidí. Ptal jsem se diabetoložky a ta mi řekla že obézní lidé jsou sice náchylnější k získání cukrovky a při běžném užívání alkoholu že nebyla prokázána žádná souvislost se vznikem. U alkoholiků, kde jou už poškozená játra je to trochu jiné. Zřejmě mě tedy kecala a medicínu musela vystudovat za kabelu hrušek.

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Že alkoholismus je rizikovým faktorem pro vznik diabetu, jsem věděl už dříve. Samozřejmě příčin je celá řada, ale ten alkohol se odkecat nedá. „Alkohol může poškodit endokrinní systém, především slinivku břišní, ve které dochází k produkci inzulinu a jiných hormonů. Výsledek je ten, že se alkohol může podílet na vzniku cukrovky.“ http://nemoci­.vitalion.cz/al­koholismus/
Všechno se vším souvisí. Tvoje paní doktorka je zřejmě už starší a na leccos zapomněla. Nebo se tvoje cukrovka neodvíjí od nemocí jater a tak se o této možnosti nezmínila.

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Alkoholismus je něco jiného, než občasné požití alkoholu. Pleteš hrušky s jablky. Doktorce je kolem čtyřiceti. Doporučím ji aby se s tebou zkontaktovala a posbírala od tebe ty jediné správné vědecké informace z oboru mediciny.

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já jsem nepsal o občasném požívaní alkoholu, ale o alkoholismu. Žádné ovoce si nepletu. Ty „jedině správné vědecké informace“ nepocházejí ode mně, ale od seriózního webu, pokud ho vůbec znáš. Nezbývá než připustit, že tvoje doktorka je geniálnější, než zbytek lékařské obce 🙂 Přeji pevné zdraví v péči tvé doktorky…

před 2600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Ne vždy lze u podst. jmen vzoru pán či muž nahradit koncovku -i koncovkou -ové (ač by se tak podle vzoru mohlo zdát). Prezident je zrovna jeden z těch případů, kde v 1. p. mn. č. funguje pouze -i. http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=prezidenti

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Takže jsem to napsal správně, ne? O co jde?

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek