KubikS7

Kteří antičtí autoři psali kaligramy?

Vím , že kaligramy vznikly už v antické Římě. Později je akorát upravil Guillame Apolinaire. Kteří antičtí autoři psali kaligramy?
Doplňuji:
Annas : Děkuji za odpověd 🙂Hledal jsem i v jiných zdrojích a podařilo se mi najít pár autorů ve slovníku antiky 🙂

Nejlepší odpověď
annas

O antických kaligramech je málo známo. Kaligram, též ideogram, navazuje na tradici básní „carmen figuratum“, které se objevovaly od antiky a znázorňovaly různou délkou veršů rozmanité předměty.
Jediným,méně známým autorem, který se uvádí, je Publilius Oplatianus Porfyrius. Proslavil se mimo jiné novátorskou koncepcí figurální poezie.
První knižní kaligram vyšel až 1564 v románu F. Rabelaise Gargantua a Pantagruel, později se objevil u C. Rougemonta de Baume, A. Bertranda (carmen figuratum) aj. Název kaligram se používá od vydání Apollinairovy sbírky Calligrammes (1918).
Vl. v. + odkaz

Zdroj: http://is.muni­.cz/th/52294/ff_m/?lan­g=en