Rokio

Kterému vojenskému útvaru velí rotný a kterému rotmistr?

Nejlepší odpověď
elkon

To záleží na jeho služebním zařazení. Definice je zde. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rotn%C3%BD

Další odpovědi
Emefej

Ptáš se stejně špatně, jako v případě brigádního generála. Nikdy nezáleží na hodnosti, ale na funkci.
Rotný je nejvyšší poddůstojnická hodnost, pokud je mu svěřeno velení, velí obvykle družstvu. Rotmistr je nejnižší praporčická hodnost a praporčíci obvykle nejsou ustavováni do velitelských funkcí.

dubraro

Vojáci v těchto hodnostech mají zpravidla odborné, nikoliv velitelské funkce.

Jiří Bohumil

Nevím jak nyní, ale v naší době tito, t.zv. nižší důstojníci, neveleli. Byli to pouze hospodářští pracovníci (měli na starosti techniku a údržbu, stravování, zásobování). Veleli vždy pouze důstojníci od podporučíka nahoru, případně pak t.zv. „absolventi“, což byli sice poddůstojnící, ale absolventi vysokých škol, kteří měli povinnou vojenskou službu na 1 rok a pak byli povýšení na vyšší důstojníky.

Emefej

Jiří > v naší době to nebyli nižší důstojníci, ale pošťáci a neveleli nikomu.