annas

Kterému světoznámému francouzskému spisovateli, zakladateli sci-fi, odpovídá charakteristika? Znáte jeho dílo?

Ve svých dílech vyjádřil víru v technický pokrok a uplatnil výjimečnou schopnost předvídat mnohé z později uskutečněných vynálezů…

Nejlepší odpověď
rynek878

Verne Jules
francouzský prozaik a novinář
8.2.1828–24.3.1905

Tvůrce vědeckofantas­tického žánru (Cesta na Měsíc, Děti kapitána Granta, Dvacet tisíc mil pod mořem, Tajuplný ostrov, Vynález zkázy, Dva roky prázdnin, Robur Dobyvatel, aj.).

moje knihovna

Další odpovědi
anonym

Za zakladatele žánru bývají považováni dva autoři – Jules Verne, pokud jde o technickou sci-fi, a Herbert George Wells, který se věnoval spíše vlivu technologií na člověka. H. G. Wells ve svém díle nastolil mnoho témat, z nichž vychází i současná sci-fi (například kontakt s mimozemskými civilizacemi, cesty časem, biotechnologi­e atp.).