Rocker

Kterému muzeu byste svěřili betlém?

Máme doma velký dřevěný betlém,kdysi mi ho dal děda.Rádi bychom ho ,,svěřili" muzeu betlémů.Váhám mezi muzeem na Karlštejně a muzeem v Třebechovicích pod Orebem.Jak byste se případně rozhodli?

Nejlepší odpověď
Drap

Já bych ho dal raději do místního , nebo blízkého muzea. I když třeba nemá vystaveno řadu betlémů, tak z úcty k předkům i myslím, že by měl zůstat v tom regionu, kde vznikl a kde býval stavěn.

Další odpovědi
elkon

Perfektní muzeum betlémů je v Třešti. Tam bych ho zapůjčil. Některé exponáty jsou i mechanické. Je to paráda.

Pankrác

Já bych volil Třebechovice nad Orbem. Mají tam perfektvní muzeum a tvůj exponát by se tam jistě hodil.

Rocker

Elkon-Třebechovice máme při cestě na chalupu a Karlštejn nedaleko od bydliště.Třešť máme docela z ruky,bylo by daleko se občas zajet podívat,jak se betlému daří😃

Rocker

Drap-Tak to přichází v úvahu spíš ty Třebechovice,to je nedaleko toho,kde betlém vznikl.

elkon

Nevěděl jsem o tom, ale když jsme tam byli na dovolené, tak jsme se o muzeu dozvěděli. Je toho tam docela dost. Tedy doufám, že ještě existuje, už je to pár let. Také tam byla v parku dřevěná socha Pana Tau (Oto Šimánek), který se zde v lékárně narodil.