Avatar uživatele
Rocker

Kterému muzeu byste svěřili betlém?

Máme doma velký dřevěný betlém,kdysi mi ho dal děda.Rádi bychom ho ,,svěřili" muzeu betlémů.Váhám mezi muzeem na Karlštejně a muzeem v Třebechovicích pod Orebem.Jak byste se případně rozhodli?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Drap, seraphico, Filip84, Pankrác před 510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Já bych ho dal raději do místního , nebo blízkého muzea. I když třeba nemá vystaveno řadu betlémů, tak z úcty k předkům i myslím, že by měl zůstat v tom regionu, kde vznikl a kde býval stavěn.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Perfektní muzeum betlémů je v Třešti. Tam bych ho zapůjčil. Některé exponáty jsou i mechanické. Je to paráda.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pankrác

Já bych volil Třebechovice nad Orbem. Mají tam perfektvní muzeum a tvůj exponát by se tam jistě hodil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rocker

Elkon-Třebechovice máme při cestě na chalupu a Karlštejn nedaleko od bydliště.Třešť máme docela z ruky,bylo by daleko se občas zajet podívat,jak se betlému daří😃

Avatar uživatele
Rocker

Drap-Tak to přichází v úvahu spíš ty Třebechovice,to je nedaleko toho,kde betlém vznikl.

Avatar uživatele
elkon

Nevěděl jsem o tom, ale když jsme tam byli na dovolené, tak jsme se o muzeu dozvěděli. Je toho tam docela dost. Tedy doufám, že ještě existuje, už je to pár let. Také tam byla v parku dřevěná socha Pana Tau (Oto Šimánek), který se zde v lékárně narodil.

Nový příspěvek