Hamon

Kterému letadlu se přezdívá jumbino?

Jde o čtyřmotorový dopravní letoun, „zmenšenou verzi“ Boeingu 747 velikosti cca Airbusu A310. Nevím ani výrobce, ani žádného provozovatele. Jen jsem se shodou okolností pohyboval na dráze když přistávalo, zaslechl jsem toto označení a na pár chvil jsem ho zahlédl.
Doplňuji:
BAe 146/Avro RJ100 je ten krasavec. Kdosi fotil a vyfotil ho v barvách Swiss Air a pak už bylo dohledání snadné.

Odpovědi
Pivson

Jumbino jsem v životě neslyšel. Ale „Jumbo“ se přezdívá klasický 747.

Lamalam

Slyším to poprvé. Na výrazy „airplane jumbino“ nebo " aircraf jumbino" mi Google nenabídl žádný relevantní odkaz. Na samostně stojící výraz „jumbino“ je toho k nalezení dost, ale s letadly to nemá nic společného.

Hamon

Pivson: ano, B747 Jumbo Jet, ale koncovka -ino se v některých jazycích používá pro malé věci (např. bambino) a odtud a díky čtyřem motorům to asi vzniklo.

Hamon

Když nad tím přemýšlím, tak bylo spíš ještě menší, tak Airbus A320.

Hamon

A mělo proudové motory. Jen nemělo klasický hrb Jumba :)

Hamon

Protože je to hornoplošník s ocasem do T, mělo by to být spíš galaxino :)