annas

Kterému dnešnímu jubilantovi patří zřejmě tato slova a jak je chápete?

„Nedopusť, aby ti zlí zabraňovali jednat dobře. Chválou jejich musíš pohrdat, utrhání jejich si nevšímat. Chtěj býti zlými spíše nenáviděn, nežli uctíván“.

Jak se tato osobnost jinak nazývá a jaký má vztah k dnešnímu dni?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Jan Ámos Komenský a je to jasný dnes je Den učitelů ,–)

Další odpovědi
vagra

Vztah Učitele národu J.A.Komenského k dnešnímu dni je jasný:
Dnes je Den učitelů.
Doplňuji:
Je známý jako učitel národů, zvláště evropských, známý v jiných koutech světa více, než je znám národem českým.
Školy ještě občas poskytnou obraz či odlitek J. A. Komenského, avšak jak jinak – kamsi se vytrácí jeho zvlášť moudré oči, které jakoby smutně, snivě, vážně i přísně vyjadřovaly jakési pozadí a obavy, jak to bude s českým národem po jeho smrti, po šarvátkách a bojích v každé době…

J.A.Komenský – učitel národů
Mgr. Jana Ryšavá

dědapetr

Nevím jistě Jan Amos Komenský.Učitel národů-Den učitelů.Z mého pohledu Být vždy slušný a uctivý.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jan_A­mos_Komensk%C3%BD