Rokio

Kterému a jak velkému vojenskému útvaru velí major?

Myslím majora v armádě. Ne u policie, nebo u hasičů.

Nejlepší odpověď
Kepler

Major je pouze hodnost. Nemusí taky velet nikomu. Záleží na jeho velitelském určení.

Další odpovědi
elkon

Major velí takovému celku, který mu svěří jeho nadřízení.

aliendrone

Takhle striktně se to neprovozuje. OBECNĚ sice platí, že:
poručík > četa
nadporučík > četa, rota
kapitán > rota
major > rota, prapor
Jenže ono především závisí na funkci a druhu vojska. Klidně může velet baterii raketového vojska strategického určení (atomovky), která má vojáků přibližně jako ČETA motostřelců a stejně tak i PLUKU „pétépáků“. ;) :)

Kelt

Některý major velí pluku, ale klidně kapitán může být jeho nadřízený.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.