Eda69

Kterej windows 7 ?

V rozdělení od microsoftu se moc neorientuji, mohl by mi někdo erudovaný říci, zda W7 Ultimate jako nejdrašší verze bude „nejlepší“?

Nejde mi o žádné aplikace vnořené do windows, naopak bych raději ořezanější windows, protože pojede na SSD disku kde nikdy není dost místa.
Ale Zajímalo by mě tedy jaké jsou čistě technické rozdíly mezi verzemi. Užití hlavně grafika, sem tam hry. Díky za zkušenosti

Nejlepší odpověď
Bedy

Pro běžné domácí uživatele je ideální Windows 7 Home Premium, ten já jako servisák instaluji nejčastěji. Takže pokdu plánujete totot využití, je to pro Vás ideální volba.
Pro firemní nasazení jsou dobré Professionalky, obsahují totiž řadu nástrojů, které využijí administrátoři.
Pro velké korporace jsou Enterprise, tam je to kvůli multilicencím. Ultimate jsou dobré pro opravdu mimořádně náročné uživatele, obsahují totiž vše co mají jednotlivé verze.
Pak je ještě edice Starter, ta je pro netbooky nebo slabší počítače, oficiálně se neprodává, ale v sevisu Vám to klidně nainstalují.

A pokud byste byl v rozvojové zemi, tak ještě máte možnost Home Basic, to je ořezanější verze těch Home Premium, neobsahuje třeba průheldná okna Aero nebo některé nástorje jako Windows Media Center apod.

Nejlepší možná bude kouknout přímo na stránky Microsoftu: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/pro­ducts/compare#T1=tab01

Další odpovědi
kobranek

Já osobně s tím žádný zkušenosti nemám, ale když jsem ovládal Proffesional, celý jsem to nějak „zkonil“. Já osobně mám Windows 7 Home premium a ovládá se mi výborně. Nevím, co je Ultimate, ale doporučuji Home Premium.