annas

Kterého hudebního skladatele vám připomene jeho nejproslulejší song Lady karneval? Kdo ho zpíval?

Kteří další zpěváci se stali interprety jeho skladeb? Vzpomenete si i na skladatelovu filmovou či muzikálovou hudbu?

Nejlepší odpověď
anonym

Karel Svoboda

Podrobnosti v odkazu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rel_Svoboda

Další odpovědi
hanulka11

Karel Svoboda jeho hudba nás stále provází v písních h.Zagorové, W. Matušky,K.Got­ta,M.Drobného,P­.Janů a dalších .Jeho první muzikál -Dracula a další Golem......
složil hudbu k pohádve Tři oříšky pro Popelku a Létající Čestmír, bylo jich jistě mnoho dalších to bych musela hledat, názvy si momentálně nevybavuji. Ještě byla hodně známá Včelka Mája.

vagra

Karel Svoboda/* 19. prosince 1938/ dostal příležitost skládat pro novou generaci zpěváků v čele s Václavem Neckářem, Martou Kubišovou nebo Helenou Vondráčkovou.

Vedle populární hudby se věnoval ve veliké intenzitě filmové hudbě. Stal se dvorním skladatelem režiséra Václava Vorlíčka, počínaje filmem Smrt si vybírá z roku 1972 přes slavnou hudbu k filmu Tři oříšky pro Popelku až k seriálu Létající Čestmír.
Dále napsal hudbu k seriálu Návštěvníci i znělku k seriálu Včelka Mája.
Muzikály-např.
Dracula, Golem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rel_Svoboda