annas

Kterého herce vám připomíná film Fanfán Tulipán?

Zemřel 25. 11. Okouzlující potřeštěnec Fanfán žije dál a zůstává v srdci pamětníků.

Vzpomenete si na některé jeho další filmy?

Nejlepší odpověď
rynek878

Řekne-li se Fanfán Tulipán, ozve se okamžitě i jméno Gérard Philipe. A naopak. Protože i přes mimořádné úspěchy v jiných filmech – stal se Fanfán pro Philipa tím nejslavnějším. Stal se triumfem romantického hrdiny, jaký snad nebyl dodnes překonán, neboť Philipe kromě již předtím vyzkoušených dobrodružných kousků dovedl navíc přidat i typicky francouzskou duchaplnost a šarm.

zase pozdě,ach jo.

Další odpovědi
hanulka11

Co si jen já pamatuji od Gerarda Philippe

Ďábel v těle
Krásky noci
Věznice parmská
Červený a černý
ale filmů natočil mnohem mnohem víc

anonym

byl to Gerard Phillipe
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/G%C3%A9rar­d_Philipe

vagra

Protože se mezi pamětníky počítám,vím že jde o Gérarda Phillipa.
Nemůžu nepřipomenout,že ve filmu Fanfán Tulipán mu výborně sekundovala, v té době snad nejkrásnější herečka na světě Gina Lollobrigida.
Zemřel mladý ve 37 letech.
Vzpomínám si ještě na filmy Červený a Černý a Věznice Parmská,ve kterých také exceloval.