Misule115

které zvíře vdechuje oxid uhličitý a kyslík ho zabíjí ???

Nejlepší odpověď
anonym

To bude asi Ropák.

Další odpovědi
gecco

Není mi jasné, jestli aspoň rámcově víš, na co se ptáš…
😁
Prakticky všechna zvířata*) (živočichové) vdechují i oxid uhličitý (koukni se na složení vzduchu) a čistý kyslík je pro ně jedovatý (při delší expozici způsobí smrt).
__
*) výjimkou jsou některé jednoduché anaerobní organismy – bakterie…

dudu

Anaerobní je takový proces nebo prostředí, kde není přítomen vzdušný kyslík. V takovýchto podmínkách žijí tzv. anaerobní mikroorganizmy, které mohou za určitých podmínek produkovat využitelné látky např. metan a etanol (líh). Toho se využívá např. u anaerobní digesce.
Využíváním mikroorganizmů se zabývá vědní obor biotechnologie.
Zdroj: Wikip.

arygnoc

zviera žiadne ().

ale existuje taký živý tvor – hovoríme mu rastina.
tá totiž pre proces fotosyntézy (premena anorganických živín na organické, je zdroj uhlíka pre tieto látky) oxid uhličitý nevyhnutne potrebuje, na rozdiel od kyslíka (nie absolútne, všakže).

;-Q

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rop%C3%A1­ci
Doplňuji:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Z3sKbvHxqZg

Luxx

no viděla bych to na nějaké anaerobní organismy.. ovšem tohle nejsou zvířata, ale jednobuněčné formy života

cochee

arygnoc: Fotosyntézu bych nepřirovnával k dýchání, spíš se jedná o druh výživy. I (zelené) rostliny dýchají (tak jako živočišná říše) a spotřebovávají kyslík. Kyslík vzniklý při fotosyntéze je vlastě odpad. Protože k fotosyntéze je třeba (jak už název sám napovídá) světlo, probíhá pouze za dne, takže v noci rostlina kyslík spotřebovává, ve dne je spotřeba kyslíku dýcháním několikanásobně „přebita“ výrobou kyslíku fotosyntézou.