Rokio

Které zvíře je nejvíce cudné a které je nejvíce promiskuitní?

Podle mě labuť je nejcudnější zvíře ze zvířecí říše a nevím, které zvíře je nejvíc promiskuitní, ale lvi jsou hodně promiskuitní.

Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
cochee

Podsouváš zvířatům lidské vlastnosti. Zvíře (až na výjimky) neprovozuje sex pro zábavu jako člověk, ale výhradně pro instinkt zachování/roz­množení biologického druhu. Takže je mu jedno, co „říká jeho okolí“ na to, že se zrovna páří. To, jestli zvíře odpovídá nebo neodpovídá tvému výrazu „promiskuitní“ je odvislé výhradně od toho, jestli jde o druh žijící v párech nebo dokonce samotářsky, anebo ve smečce. Lev má dáno přírodou, že žije ve smečce a vedoucí (alfa) samec se páří se všemi samicemi smečky (zatímco ostatní si neškrtnou) a nikdy nebude žít párově, zatímco například ledňáček žije pouze v páru a nikdy se samec nepáří s více samicemi. To ovšem nelze klasifikovat jako promiskuitní nebo nepromiskuitní chování nebo naopak cudnost nebo necudnost.

Další odpovědi
Edison

Nejcudnější je zřejmě lenochod nebo panda velká. Nejpromiskuitnější zřejme šimpanzi bonobo

Kelt

Podle toho, co bereš jako cudnost promiskuitu? Zda to, že živočichové se skrývají pokud se páří nebo ne. Kolikrát jsem viděl v Zoo se pářit medvědy. Tu labuť ti nechám, nevím, ale četl jsem, že štěnice se páří co to jde. Takže ti by byli na druhé straně žebříčku. Ale to je hmyz. Takže zvířata asi ta, co uvádíš.

Bobek 2

Záleží na tom, co se tou „cudností“ rozumí. Jestli opak promiskuity, tak i věrné milování může být vášnivé a intenzivní. Nebo by se cudností mohl rozumět citový flegmatismus a nihilismus. Nebo stydlivost a zdráhavost, a pak zase je otázka, jestli se tím myslí jen stydlivost před nezúčastněnými, nebo vůbec neschopnost „se odvázat“. Ostatně i u těch živočišných druhů, kde součástí sociální komunikace je chování, které my bychom nálepkovali jako „sexuální“, je často spojené se sémantickými a regulačními pravidly a má svůj sociální smysl, tedy není to jen tak nějaká „necudnost“.

hapiky

Nemusíš chodit daleko. Někteří domácí mazlíčkové by poskákali i zásuvku, kdyby nekopala.

Edison

Cochee, něco si přečti třeba právě o těch bonobo. Ono obecně i u těch smečkových zvířat se už dá mluvi o promiskuitě. Leč je pro ně přirozená a žádoucí, tak to příroda zařídila. Promiskuitu netřeba spojovat výhradně s lidskými touhami.

cochee

Však já jsem psal: „Zvíře (až na výjimky) neprovozuje sex pro zábavu…“ a právě bonobo je jedna z těch výjimek, dalšími jsou ještě i jiní vyšší primáti a taky delfíni, z toho co si teď momentálně vzpomenu. Je ale pravda, že u zvířat asi nelze moc slučovat termíny „promiskuita“ a „sex pro zábavu,“ píšeš to dobře. Další věc ale je, že „cudnost“ a „promiskuita“ nejsou antonyma a cudnost je vyloženě vlastnost lidská.

Edison

Tak ono ani ti bonobo to nedělaj jen tak pro zábavu. Jejich sexuální chování je poměrně dobře zdokumentováno a vždy je za tím něco „víc“. Např. si tím „platěj“ za nejrůznější „služby“, jako je třeba vzájemné vybírání breberek, projevují si tím nadřazenost, podřízenost, přijetí podřízenosti a další a další… Vtip je mj. v tom, že jejich koity jsou sice velmi časté, ale bez vyvrcholení, prostě jeden nastaví třeba zadnici, druhej udělá „hrc-hrc“ a tím je vše vyřízeno. Navíc to provozují i homosexuálně, což už fak asi jiný zvíře nedělá.