Avatar uživatele
hapiky

Které zvíře je nejsrdnatější bojovník?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, annas, Muso, Gonfaloniér před 153 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Určitě to budou veverky. Vypadají jako superhrdinové když skákají ze stromů:
https://scontent-prg1-1.xx.fbc dn.net/…

Nejsrdatnější bojovník ze zvířecí říše asi neexistuje. Srdnatost je znakem (některých) lidí. Některé zvířata jsou dravci, některá jsou silnější než jiná - dravější, rychlejší, mohutnější. Ale srdnatost znamená odvahu nebo smělost. Neznamená to, že nikdy nepociťují strach, ale že ten strach překonávají, čelí mu. To je odvaha. A to zvířata nedělají.
Tygr je z šelem největší, neloví ve smečkách, takže je silný sám a troufá si na kdekoho i na ty nejmohutnější savce (nebo ještěry - krokodýly). Má taky nejsilnější sevření tlamy, dokáže být rychlý a v případě potřeby i pružný (dokonce vylézt na strom) a skákat do výšky. Dokáže porazit medvěda i lva aj. Takže za mě vyhrává on po všech stránkách, hlavně co do síly. Ale srdnatost není jeho vlastnost ani žádného jiného zvířete.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Řekla bych vynikající bojovník.

1. Možná pes, jak o tom svědčí psí zápasy, které mají tradici už od starověku. Určitě ne všechna plemena, ale bojovní psi.

Nedávno pes pitbull napadl na ulici malé dítě.

2. Kočka má devět životů,. Bojovnější je spíš kocour, který se někde zatoulá, když bojuje o kočičí nevěstu, a přijde domů zakrvácený a roztrhaný.

Už jsem zde zmiňovala, že náš kocour bojoval s kunou. Vyskočili na strom před otevřeným oknem a rvali se .Kuna skočila do okna, kocour za ní. byl to lítý boj, kuna utekla, kocour utrpěl tržné rány, ale přišel se za mnou pochlubit svým vítězstvím.

3. Bachyně od divočáka, pokud cítí, že mláďatům hrozí nebezpečí.

4. Jinak si myslím, že je lepší srovnávat dvě zápasící zvířata. Záleží také na tom, o co spolu budou bojovat.

Pročtěte si víc o zápasu lva s tygrem. Který vyhraje?

https://dinoanimals.com/…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Zvíře bude bojovat o záchranu, o život nebo o potravu. Některé styly asijského bojového umění jsou nazvány podle zvířat - tygr, opice, had a podobně, ale zvíře do toho srdce nedá. Snad nějaký pes, který chrání svého pána

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Ať už se tomu říká jak chce, udivuje mně bojovnost psů, kteří neváhají riskovat život při napadání mnohem silnějších šelem, třeba i medvědů. A jsou taky sakramentsky vytrvalí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muso

Medojed kapský

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/ Medojed_kapsk%C3%BD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Prase divoké

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/dom aci/lovili-jsme-zvire-malem-ch ytrejsi-nez-clovek/r~f42da3b05 a7211e38a090025900fea04/

Upravil/a: Midoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Mravenec, kdo je viděl ve válce, jistě souhlasí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
labrador

takový pubertální kluk je také takové zvířátko

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Spousta pejskařů tady. :D Je víc případů, kdy psi napadají lidi (i bezdůvodně), než že by je bránili. Tím neříkám, že nejsou slušní a věrní psi... jak si je kdo vychová. Takže je to zodpovědnost vždy hlavně lidí-majitelů.
Dokonce je i dost případů, kdy kočky brání člověka - a to i před agresivními psy. A kočky, na to jaké jsou malé, si trofnou na krokodýla, pumu, rysa, lišku, psa, velkého hada - ty malé mají normálně na jídelníčku, orla (a to je větší oříšek než předešlí zmiňovaní, protože orel dokáže ulovit a zabít snad cokoli) nebo medvěda. Možno k dohledání kdekoli na internetu i na youtube. Všechno jsou to mnohem větší predátoři a živočichové než jsou kočky. Kočky z nich ale mají nejrychlejší reflexy a celkově dokáží být rychlejší - i v běhu. Všechny tamty šelmy dokáží zahnat, kočka nemá problém prohnat vlčáka aj. mnohem větší než je ona. Jen s těmi orly mají potíž, protože ti útočí zvrchu a navíc mají extrémní sílu v pařátech (a taky odolnost a rověž rychlé reflexy, a plno dalších výhod).

Avatar uživatele
Gonfaloniér

OK, krokodýl je vlastně spíš plaz. Ale tyhle potvory jsou si podobné. Plazi-ještěři, obzvlášť někteří.

Avatar uživatele
hapiky

Muso: Musím souhlasit. Medojed neodmítne žádnou výzvu k souboji. Je na to celkem dobře vybaven. proto nemá strach či pud sebezáchovy před nikým. Ač samotný, Je jedinné zvíře, které dokáže odehnat od kořisti hyeny. Proto se mu říká srdnatý bojovník.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava