Mirdas

Které zvíře je nejnebezpečnější ?

Zcela hypoteticky.
Zda každý obyvatel této planety bude mít stejné parametry co do velikosti a sílu i obratnost ke své povaze přispůsobené, který z nich by byl na samém vrcholu potravinového řetězce ?
Doplňuji:
-
_

Obyvatelem této planety je myšleno každý tvor který na této planetě žije.
Například od blechy až po slona.

Dotaz je směřován v tom smyslu aby se bral v potaz organizovanost, zvyky, síla, obratnost a podobně v případné stejné velikosti pro všechny.

Nejlepší odpověď
anonym

Vůl, ten je nebezpečný ze všech stran.

Další odpovědi
Funna

nějak nechápu tvůj dotaz…ptáš se na zvíře…
pak do toho motáš lidi, kteří jsou hypoteticky všichni stejní a ptáš se, který z nich (z lidí) by byl na vrcholu potravního řetězce…
add zvíře…každé, které je momentálně hodně hladové a motivované k útoku…i skupina krys tě dokáže sežrat…
add člověk…nikdo, když jsou (dle tvé hypotetické teorie) všichni stejní…

briketka10

1.je to Pralesnička !
Pralesničky nebo také šípové žáby jsou čeledí malých jedovatých žab. Jedna malá žabka dokáže naráz svým jedem usmrtit až deset dospělých lidí, nejjedovatější jsou ty žlutě zbarvené. Jejich jed používali indiáni k otrávení svých šípů. Jo, tyhle žabky nelíbejte, z nich se žádné princezny ani princové nepromění!
dále zdroj :
http://fanda.no­va.cz/clanek/za­jimavosti/nej­nebezpecnejsi-zvire-na-svete-mala-zabicka.html
Doplňuji:
pak je skupinka nejjedovatěšich živošichů :
http://home.tis­cali.cz/10nej­jedovatejsich/

Zbynas

Člověk. Je nejmoudřejší, chytrost nahradí sílou (kór, když by zcela hypoteticky měli všichni stejnou sílu). A pokud kromě člověka, tak pak někdo jiný nejchytřejší. Opice, delfíni, …

Lamalam

Včely.

Kelt

Může to být člověk, který svým jednáním, a myšlením je nebezpewčný.- Když se to vezme statisticky, způsobil člověk procentuelně největší škody a zahubil nejvýše živočichů svými zásahy do přírody.

Stejně tak mohu zahrnutou nějaké viry, spóry, baktérie, které dokáží vyhubit miliony živočichů a protože objev léku trvá několik let, jsou ztráty , pokud jde o počet lidí obrovské.
Zvíře napadne jiné zvíře, jen v případě ohrožení a platí zákon silnější vyhrává. Šelma ať kočkovitá nebo psovitá, či jiná uloví antilopu, ale to je přirozená reakce.

každé zvíře je přizpůsobeno svému prostředí, má mimikry, a pod. Když bude mít člověk štěstí, může potkat stádo tygrů, které ho minou, ale nějaký jedovatý pavouk, had, nějaký drobný hmyz mu může způsobit smrtelné poranění. Tak si vyberte.

da ny

V naší zeměpisné šířce ten vůl :) (viz barbakan), holubí trus.
Hlavně pak hmyzí čeládka, nejen pro alergiky, mořské potvůrky atd.

tonda11

Člověk!!!!