Rokio

Které znáte trestné činy, kterými se lze dopustit pouze slovy?

Myšlenka, nebo pouhé vyjádření myšlenky trestné není. Vyjímkou je nebezpečné vyhrožování.

Znáte vůbec nějaké protiprávní jednání, které naplňuje znaky trestného činu a přitom má pouze charakter slov? Může být pouhé slovo, nebo věta trestným činem?

Nejlepší odpověď
hapiky

Vyhrůžky, křivé obvinění, pomluva…

Další odpovědi
zjentek

Možná zastrašování.

Někdy musíš strašit, zastrašovat, jinak tě nezastrašení úplně pohltí a spolknou.

Všimni si, když soudce mlátí palicí do toho prkýnka, jako by tam měl maso na řízky, tak vlastně svým způsobem zastrašuje všechny v sále. A to ještě nic neřekl, ale řekne!

klumprt

Takové to hanobení a podněcování, a taky šíření poplašné zprávy, nebezpečné vyhrožování, dále některé metody vydírání, podvodů…