Rokio

Které znáte horory, které dopadly relativně dobře, nebo ne zas tak špatně?

Napište svůj subjektivní názor na dané téma. Zajímají mě hlavně vaše argumenty, proč daný horor má relativně dobrý konec.

poznámka: Zajímám se hlavně o filmová díla.

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak asi si pleteš pojmy. Pohádka má končit dobře, nebo nějaká romantika, ale horor. A co je vlastně dobré a špatné v hororu. Například Hrabě Drakula, je zabit, a tím vysvobozen. Nebo Stáhni mne do pekla. Hlavní hrdinka po všech útrapách je ztracena, protože její partner jí pošle vráceným darem do pekla. Nebo Dům tisíce mrtvol, Holka utíká z domu, kde je zabito mnoho lidí a padne vysílením do auta, které řídí jeden z obyvatelů domu. A tak bych mohl uvést další, ale nepamatuji si názvy, takže by to byl dlouhý popis.
A teď otázka – co je dobré, když je netvor, upír, ďábel zlikvidován, nebo když přežije? Obvykle ta skupinka dobrých to hraje tak, že se nedivím, že je režisér nechá oddělat.

Další odpovědi
aliendrone

Obecně u mne dopadají dobře horůrky S. Kinga (knižní, ty filmové už závisí na zpracování, které se ne vždy vyvede).

Nejblběji zpravidla dopadají ty, které mají v názvu přívlastky jako „vražedný“, „zběsilý“ atd. (jako ostatně VŠECHNY filmy, nejen horůrky), to by jeden kolikrát i prokopl monitor při škubání si vlasů za promarněný/zracený čas! ;) :D :D