Rokio

Které znáte hanlivá slova s kladným významem?

Mě napadají například slova lampasák a sluníčkář. Také by to mohlo být slovo hajzlík.

Můžete mi prosím napsat alespoň jedno takové slovo, které je sprosté, ale nemá špatný význam.

Odpovědi
Ametyst

Viděla jsem moc hezký rozhovor Honzy Dědka s Gabrielou Koukalovou. Je velmi vtipná, talentovaná a hezká žena. Na rozhovor si oblékla tričko s nápisem Jsem víla, vole.
Musela jsem se smát, v té situaci to bylo roztomilé. Jinak sprostotě nefandím, protože jsem v ní nevyrostla,( i když nepocházím z intelektuálního prostředí).

Kelt

Eufemismus je pěkné slovo, které charakterizuje něco špatného. Nezáleží na tom, jaké je to slovo, ale záleží na tónu, jakým je to vysloveno. Když matka zavolá na své předpubertální dítě určitým tónem jméno „Petře!“ , tak je jasné, zda to bude mít pozitivní nebo negativní dohru. Stejně tak Ty jsi debil, ty ji kráva nemusí být vždy mít urážlivý význam.