amanita

Které značky testují na zvířatech- a které ne?

Doplňuji:
Asi jsem to neřekla správně, ale myslela jsem kosmetiku.

Nejlepší odpověď
anonym

Stačí si pozorně přečíst obal.
O „značky“ léků se ti asi nejedná. Pokusy a testování KOSMETIKY na zvířatech je
v Evropě zakázáno ! Blíží se rozšíření zákazu i na testování přípravků
pro domácnost.
Česká republika je členem EU, takže asi tak…
Pokud si budeš kupovat jiné než evropské nebo české KOSMETICKÉ výrobky, musíš se podívat na obal. U jiných výrobků se zatím musíš podívat vždycky. ☹

Jednoduše řečeno, čínský pleťový krém může být testován
na zvířatech, ale snad je splněna povinnost upozornit na tuto skutečnost na obalu. Ale např.u pracího prostředku se musíš dívat (zatím ) na obal vždy, i když je vyroben třeba v ČR.
Je třeba podporovat moderní a spolehlivé alternativní metody testování v oblastech průmyslu, vědy a medicíny. Jsou to např. počítačové modely, buněčné kultury, molekulární metody, vzorky lidských tkání nebo orgány již uhynulých zvířat.

Další odpovědi
Hlada

Silně pochybuji, že by firma, která má nebo si chce vybudovat značku, testovala výrobky na zákaznících. Myslím, že netestování na zvířatech je mediální zhovadilost. Zákazník nemůže být zkušebním králíkem.

anonym

  1. Kostelecké uzeniny
  2. Škoda

lota

Pokud některá značka netestuje na zvířatech, zpravidla o tom informuje, třeba i certifikací. Mám za to, že otázka směřuje na kosmetiku, kde mi přijde opravdu nelidské testovat na zvířatech – jednoduše by měla být z takových ingrediencí, které neškodí ani zvířeti ani člověku a pak není třeba testovat. Druhá věc jsou léky, kde to bez zvířecí pomoci asi jinak nejde, ačkoliv i to mi přijde hrozné. Zajímavý a obsáhlý článek k testování léků (na zvířatech i lidech) je tady: http://zena.cen­trum.cz/zdravi/no­vinky/clanek.phtml?id=76­3329

Emefej

Naprostá většina léků se testuje na zvířatech a potom i na lidech. Bez pokusných zvířat to obvykle nejde.

arygnoc

všetci testujú na zvieratách, samozrejme i na väzňoch, armáde a normálnom obyvateľstve.

kto tvrdí že nie, klame.

a nie iba kozmetiku, ale aj lieky, potraviny, drogy a iné svinstvá.

amanita

Hlada: To znamená že je úplně v pohodě když se stovce nevinných králíků něco nakape do očí?

Hlada

Je to obecně volba menšího zla. V tomto konkrétním případě je to navíc úžasný marketingový tah, jak sama dokazuješ.

arygnoc

samozrejme.
a vy ste si myslela niečo iné?

anonym

amanita: kde bereš ty počty (stovka nevinných králíků) ?

anonym

V zásadě nejsem proti nezbytnému testování na zvířatech v případě léků. Ovšem je třeba je omezit na co nejnižší možnou míru. Testování kosmetiky je už zakázané a v případě jiných výrobků je třeba podporovat zákaz testování na zvířatech. Amanita, pokud máš zájem napiš mi vnitřní poštou, pošlu Ti odkazy na petice a jiné aktivity skupin, které se touto problematikou zabývají.