Které země sdružoval Německý spolek?

Nejlepší odpověď
annas

Německý spolek byl politický svazek německých států (hlavně Rakouska (včetně Českých zemí), Pruska, Bavorska, Württemberska, Hannoverska a Saska) v letech 1815 – 1866. V roce 1815 se rozkládal na 630 100 km2 a měl 29,1 mil. obyvatel (v roce 1865 47,7 mil.). Byl vytvořen 8. června 1815 na vídeňském kongresu jako „náhrada“ za Svatou říši římskou, která zanikla v roce 1806.

Původně do něj patřilo 38 států (z toho 34 knížectví a 4 svobodná města – Frankfurt nad Mohanem, Hamburk, Brémy a Lübeck). V Prusku a Rakousku patřila do Německého spolku jen ta území, která předtím patřila do Svaté říše římské. V roce 1863 se v důsledku koupí nebo dědění mezi státy jejich počet ve spolku snížil na 35.

Po krizi v letech 1848–1849 byl v roce 1850 obnoven Rakouskem, které mělo stálé předsednictví. Zanikl v roce 1866 po prusko-rakouské válce.

Jeho sněm zasedal ve Frankfurtu nad Mohanem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C4%9Bmec­k%C3%BD_spolek

Další odpovědi
hanulka11

8. června 1815 byl na vídeňském kongresu založen Německý spolek.

Německý spolek, politický svazek Rakouska, Pruska a království bavorského, württemberského, hannoverského a saského spolu s dalšími německými suverény 1815–66; vytvořen pro 41 účastníků vídeňským kongresem, spolkový sněm zasedal ve Frankfurtu nad Mohanem. Po krizi (revoluce 1848–49) obnoven 1850 Rakouskem, jež mělo stálé předsednictví; poslední neúspěšný pokus Rakouska udržet své postavení v Německu proti nástupu Pruska. Zanikl po rakousko-pruské válce 1866

Zdroj: http://www.si­monak.eu/index­.php?stranka=pa­ges/h_k/6_8.htm