_136

Které země světa si mohou považovat, že mají ve svých státech „kosmopolitní města‘’?

Nejlepší odpověď
annas

Co uvádí anglický zdroj – z dubna 2020

"Rozsáhlá globalizace přinesla na všech kontinentech (kromě Antarktidy) mnoho změn, které zahrnují měnící se demografické údaje ve velkých městech. Svět je nyní domovem nejméně deseti hlavních kosmopolitních měst. Ale co přesně znamená kosmopolitní?

Cosmopolitan se zcela liší od metropolity a odkazuje na pocit harmonie mezi velkou populací různého etnického a kulturního původu. Kosmopolitní město je město, kde je zastoupeno mnoho kultur.

Tato velká města jsou rozšířena po celém světě a hlavní kosmopolitní centra jsou

Město

Město – Populace narozená v zahraničí (% z celkového počtu), 2014

  1. Dubaj 83
  2. Brusel 62
  3. Toronto 46
  4. Auckland 39
  5. Sydney 39
  6. Los Angeles 39

5, Singapur 38
6. Londýn 37
6. New York 37
7. Melbourne 35
8. Amsterdam 28
9. Frankfurt 27
10. Paříž 25"

Zemi s určitě sám doplníte,

https://seasi­a.co/2020/04/­27/world-most-cosmopolitan-cities

quentos

Původní verze otázky je jako obvykle nesmysl. Jak mohou města mít ve svých státech města?

annas

Díky. Přiznávám, že jsem otázka pozorně nečetla, Jen jsem opravila zájmeno se. ale počítala jsem s tím, že ji upravím později.