Avatar uživatele
Kepler

Které závislosti je obtížnější se zbavit? Alkoholismu, nebo kouření?

„Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst.“

Winston Churchill

Já jsem nevyhrál, protože ty dvě mrchy se tak nějak vzájemně podporují…

https://pixaba­y.com/cs/photos/dou­tn%C3%ADk-tab%C3%A1kov%C3%A9-listy-whisky-sklo-1473697/

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? GM, iceT, briketka10, marci1, jirka F, hapiky, Muso, FlAsh_7 před 1577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Obě jsou hrozné a těžko se jich zbavuje.
Alkoholismus je už nemoc.
Kouření je „pouze“ závislost.
Pro mě je těžké zbavit se kouření!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Alkohol se ve společnosti toleruje, cigarety ne. Z obojího státní kasa dobre bobtná, ale kuřákům z toho nic nevrací zpět, alkoholikům však pomáhá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gus_Fring

Těžko říct. V rodině jsem se s alkoholismem naštěstí nesetkal. Ale s kouřením bohužel ano. 66,6 periodických procent z mé rodiny přestalo kouřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Alkoholismus nedovedu posoudit, ale tipoval bychasi ten alkohol. Kouřil jsem 4 roky. Několikrát jsem bezúspěšně přestával. Naposledy jsem udělal velkou sázku(o hodně peněz) a pomohlo to. Dodnes nekouřím a nekoří ani ten co jsem se s ním vsadil. Když se potkáme, smějeme se tomu a děkujeme jeden druhému. A to ještě za socíku nebyly ty cigarety tak drahé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Mě se naštěstí netýká ani jedno, ani druhé, ale ze života mám odpozorováno, že alkoholismus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Kouřím jen když musím.Alkohol si dám příležitostně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nevím. Kouření cigaret se zbavit nechci a alkohol piju jen velmi málo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Asi jak pro koho. Pro mne je to alkohol.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… když budeš závislej na chlastu jak na cigárách, seš v hajzlu, bez práce, odepsanej … kdežto kouření tvoje výkony nijak neovlivňuje (samozřejmě, že jsou výjimky, jako například potápění bez přístrojů), ale s cigaretou za volant můžeš …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Zajímavý graf: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Recreational_drug_u­se#/media/File:Ra­tional_harm_as­sessment_of_drug­s_radar_plot.svg
Tabák má ze všech drog třetí největší závislost (po horoinu a kokainu), ale dopad na tělo není tak strašný. Alkoholismus má předvším sociální dopady …

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… graf jsem neviděl, ale v tomto s tebou jako silný kuřák naprosto souhlasim …

před 1575 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek