Které z tichto paláců nepatřili do mykénského období?

Knossos, Athény, Théby, Ninive, Pylos, Faistos, Mykény

Odpovědi
anonym

Všechna vyjmenovaná města existovala v intervalu let 1600 až 1000 př.n.l. Mykény jsou jasné a mykénskému období vévodily. Athény – osídlení zaznamenáno již od r. 3000 př.n.l., první hrad na akropoli 1400 př.Kr., vrchol moci Athén – Periklův zlatý věk v 4. století př.Kr. Existují dodnes, jako živé město.
Théby založení je těžko přesně určit, jsou velmi staré v pověstech, doloženy jsou archeologicky šachtové hroby a lineární písmo B v mykénském období. V r. 1200 př.Kr. vnikly do Théb Dórové, nicméně v období mykénské kultury město existovalo.
Ninive – palác Sargona II. je datován 800 let př.Kr. , město údajně Skytové dobyli r. 634 př.Kr. a to přesto, že mělo 100 km dlouhé hradby. Zcela jistě existovalo souběžně s mykénskou kulturou.
Pylos – palác na akropoli datován z r. 1300 př.Kr a zničen byl pravděpodobně mořskými národy někdy kolem r. 1200 př.Kr. Překvapivě dochovaný, ačkoliv nebyl postaven z megalitického zdiva ale z kamenů spojovaných hlínou.
Faistos – patří do knósské kultury na Krétě a slavný Disk z Faistu byl datován do 1.pol. 14. století př. Kristem. Faistos byl zničen nájezdníky ze severu kolem r. 1400 př.Kr. To by tak v hoodně velké zkratce byla odpověď na Vaši otázku. Větší podrobnosti lze dohledat ve wikipedii na adrese viz zdroj. Promiňte, nedá mi to, ve Vaší otázce jsou dvě pravopisné chyby: těchto a nepatřily. Tvrdé Y protože paláce nepatřily podle vzoru stroj. Ale to nic nemění na faktu, že je pěkné, že se zajímáte o historii. Držím palce.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Th%C3%A9b­y#Ran.C3.A1_his­torie