Avatar uživatele

Které z tichto paláců nepatřili do mykénského období?

Knossos, Athény, Théby, Ninive, Pylos, Faistos, Mykény

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele

Všechna vyjmenovaná města existovala v intervalu let 1600 až 1000 př.n.l. Mykény jsou jasné a mykénskému období vévodily. Athény - osídlení zaznamenáno již od r. 3000 př.n.l., první hrad na akropoli 1400 př.Kr., vrchol moci Athén - Periklův zlatý věk v 4. století př.Kr. Existují dodnes, jako živé město.
Théby založení je těžko přesně určit, jsou velmi staré v pověstech, doloženy jsou archeologicky šachtové hroby a lineární písmo B v mykénském období. V r. 1200 př.Kr. vnikly do Théb Dórové, nicméně v období mykénské kultury město existovalo.
Ninive - palác Sargona II. je datován 800 let př.Kr. , město údajně Skytové dobyli r. 634 př.Kr. a to přesto, že mělo 100 km dlouhé hradby. Zcela jistě existovalo souběžně s mykénskou kulturou.
Pylos - palác na akropoli datován z r. 1300 př.Kr a zničen byl pravděpodobně mořskými národy někdy kolem r. 1200 př.Kr. Překvapivě dochovaný, ačkoliv nebyl postaven z megalitického zdiva ale z kamenů spojovaných hlínou.
Faistos - patří do knósské kultury na Krétě a slavný Disk z Faistu byl datován do 1.pol. 14. století př. Kristem. Faistos byl zničen nájezdníky ze severu kolem r. 1400 př.Kr. To by tak v hoodně velké zkratce byla odpověď na Vaši otázku. Větší podrobnosti lze dohledat ve wikipedii na adrese viz zdroj. Promiňte, nedá mi to, ve Vaší otázce jsou dvě pravopisné chyby: těchto a nepatřily. Tvrdé Y protože paláce nepatřily podle vzoru stroj. Ale to nic nemění na faktu, že je pěkné, že se zajímáte o historii. Držím palce.

Zdroj: cs. wikipedia. org/wiki/Th%C3%A9by#Ran. C3. A1_historie

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.