Palpatine

Které z těchto zvířat je nejlepší pro tažení povozu?

Zdroj obrázku: https://pixaba­y.com/cs/zámek-koně-povoz-jízda-3834432/

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Jiné zvíře

Odpověď neni tak snadná, jak se na první pohled zdá. Co je nejlepší? To nejrychlejší, nebo to co více utáhne? V poměru rychlost a výkon vychází nejlépe kůň. Nejvíce však utáhne vůl. Proto se třeba v pivovarech, na kratší vzdálenosti a na velkých statcích z důvodů orání a svozu z blízkého okolí chovali i volská spřežení. Na výkon jsou volové nepřekonatelní Říkávalo se, že pár volů utáhne více jak tři páry koní. Přitom krmení vola a koně vyšlo zhruba na stejné náklady.

Další odpovědi
Kepler

Vůl

Buvoli a voli jsou nejlepší na tažnou sílu, ale jsou pomalí. Pro rychlost jsou lepší těžcí chladnokrevní koně, lidově zvaní štajerák nebo pivovarský valach.

Malvína

Kůň

.

zjentek

Jiné zvíře

Buffalo (buvol).

EKSOT123

Kůň

Ano, to je v dnešní době aktuální otázka a zároveň ji většina z nás dovede kvalifikovaně zodpovědět. Nejde jen o vhodnost k tažení, ale o finanční možnosti a potřeby majitele. Pro někoho byl dostatečný a vhodnější oslík, někomu musela stačit kravka, která dala i trochu mléka.
Mě třeba překvapilo, jak velký přínos byl vynález chomoutu. Ve své době by se to prý dalo přirovnat třeba k vynálezu internetu nebo výpočetní techniky.
Ale moderní doba a automobilový průmysl zjevně příznivě ovlivnil morálku lidí- výrazně poklesl počet krádeží koní.

elkon

Jiné zvíře

Jan Kunčar

Kůň

Asi by bylo namístě se zeptat, k jakému účelu, v jakém terénu apod. Také nemůžeme určit nejlepší auto

Karol Is bes

Kůň

CarraMia

Vůl

Vul

RomEX

Jiné zvíře

Jiné zvíře.Člověk tahající 13ti násobek své váhy po nerovné dlažbě.To je 1 tuna.To fabrikanti ušetří.