Cvrčák

Které z těchto polských měst byste mi doporučili navštívit a proč?

Prosím, hlasujte v anketě.

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Krakov

Určitě Krakov. Jeho historické jádro nemá v Evropě obdoby. Hrad Wawel, Sukienice, Barbakan a mnoho dalších historických skvostů.

Další odpovědi
zjentek

Krakov

Wieliczka – zde možno a NUTNO (bo jiného tam nic) zhlédnout nejkrásnější solný důl Evropy.

Pepa25

jiné město

Samozřejmě Krakov, ale doporučuju také Vratislav (Wrocław). Další v mém subjektivním pořadí zajímavosti jsou Čenstochová, Gdaňsk, Jelení Hora (Jelenia Góra)…

Arne1

jiné město

Wroclaw, Gdansk, Krakow, Varšava.
Proč ? No přece proto, že jsou to nádherná města, každé strochu jiné. I ta Varšava má krásně obnovené staré město a zámky v parcích na okraji.

dubraro

Krakov

Za mne Krakow a po cestě se můžete stavit v Kalwarii Zebrzydowske a v Čenstochové. Gdaňsk je také pěkný, ale daleko. Ve Varšavě toho k vidění moc není.

elkon

Krakov

Hodně historie.

paul1

Krakov

Moc se mi tam líbilo.

led

jiné město

Krakow, ak si chcete upiecť „buřta“ železný Wawelský drak vám ochotne poslúži ohňom https://www.le­tenkyzababku.sk/wp-content/upload­s/2020/02/Kra­kov_Wawelsky-drak.jpg

Lomža – ak si privstanete, (aspoň o 5 hodine ráno) môžte v uliciach stretnúť veveričky a iné lesné zvieratá

Lgee

Krakov

Michálek1245

Dobrý den, já bych vám klidně doporučil přístavní město Gdaňsk. Když jsem odpověděl před pár lety na nabídku praca Gdańsk od https://www.hit­praca.pl/praca/gdan­sk/ , tak jsem měl taky obavu, když jsem se stěhoval. Ale po měsíci jsem zjistil, že je to vlastně super město plné dobrého jídla a příjemně naladěných lidí. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.