Bruny Bumble

Které z těchto podstatných jmen je abstraktní?

Rozhoduji se mezi b) a d), nicméně i přes dlouhé dumání nad touhle otázkou to tak nějak pořád nemůžu vyřešit.
Doplňuji:

  • Špatně napsané. Myslela jsem a) a d) ^^

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Nutno

Chybí jiná možnost, takže volím jedno, netvrdím, že je správné.

Uvědomte si, co jsou podstatná jména abstraktní. Zkuste znova přemýšlet.
Ta, která označují názvy vlastností, stavů, dějů, tedy toho, co je ve své podstatě nehmotné.

Neměla otázka znít jinak? Které z těchto podstatných jmen NENÍ abstraktní?

Další odpovědi
lota

Štěstí

Mince abstraktní není, nutno není podstatné jméno a smutno je sice podstatné jméno, ale přijde mi méně abstraktní než štěstí… Asi je to věc názoru, štěstí je více individuální než smutek.

lizatko11

Štěstí

marci1

Podstatných jmen ? Zkus se nad tímto úkolem pořádně zamyslet. 🙂

gecco

WTF???
Nutno a smutno jsou podstatná jména???
😁
Běž za nejbližší roh, dej si tam facku – a pak se běž učit češtinu…

annas

Po pohřbu panovalo velké smutno x Je mi smutno.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=smut­no#bref2