kyselina 5

Které wasabi oříšky jsou pálivější, ty v červeném nebo zeleném těstíčku?

Prodavačka říkala, že ty zelené jsou pikantnější, ale s kámošem nám to příjde naopak. Co vy?

Nejlepší odpověď
hanulka11

po zelených mi hoří pusa

Další odpovědi
anonym

Jedla jsem zatím pouze zelené wasabi oříšky, ale nějak moc pálivé mi nepřipadaly – určitě míň než feferonky.

Damiana

Červené wasabi mi přijde jako nesmysl, vždyť ten japonský křen je zelený! Takže to musí být buď chilli anebo je to barvivo.
K otázce – každý jsme jiný. Takže to, co připadá ostré jednomu, je pro druhého jen lehce pikantní. Kdybych dala vždycky na prodavačky, tak bych hořce litovala. Ale co se mne týká – ty klasické, zelené – pálí až až.:-)

cochee

Jinak wasabi čerstvý u nás nekoupíte, snad ve formě prášku a připravte si pořádnou hromádku peněz. To, co je v těch různých pochutinách, označených jako wasabi, je obyčejný křen rostoucí i u nás, obarvený nazeleno. Před časem jsem si koupil skleničku nějakého rakouského wasabi, drahou jak čert, ale přestože štípal, jedl jsem jej normálně lžičkou (to bych si s pravým wasabi nedovolil a to ne kvůli ceně 😉 ) a pak jsem si přečetl složení a byl jsem doma, křen, zelené barvivo a toho wasabi tam bylo nějak kolem 1%, možná i méně.