Kerynka

Které výhody a nevýhody přináší podle vás globalizace?

Nejlepší odpověď
P.T.

Na tohle těžko odpovědět. Čeho se to týká je dobře popsáno ve výkladu Globalizace na Wikipedii (odkaz níže). Všechno má své plusy a mínusy. Někde je globalizace potřebná, v jiných oblastech je třeba ji více korigovat, regulovat, nebo ty různé procesy a jevy neglobalizovat a oddělit je od zamýšleného spojení a zobecnění. Takže otázka spíš je, co ne/globalizovat.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Glo­balizace

Další odpovědi
Drap

Jsem odpůrce globalizace. Vydím spíše ty nevýhody.

mosoj

Tak já vidím jenom negativní dopady.
Na př. migrace a s tím spojený přenos infekčních chorob, terorismus a td.