Avatar uživatele
bolak

Které všechny látky mohou chybět vegetariánům v důsledku jejich filtrování potravin?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? IK před 3842 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
danyy

železo, vitamín D, Vitamín B2 (riboflavin) a B12 (kobalamin)
http://vegetariani-a-vegani.zdrave­.cz/rizika-vegetarianstvi/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
IK

Jediné co je třeba hlídat je vitamín B12, tělo si ho ukládá, takže vydrží při přechodu z běžné živočišné stravy asi 3 roky, ale pak není dobře nahrazovat přísun pomocí mléčných výrobků. I když je ho potřeba málo, s mléčnými výrobky se to přehánět nemá.
Po třech letech by už vegetarián měl vědět co jíst, ne jen co odstranit, a může i brát B12 v tabletách. Také vědět čím nahradit bílkoviny. Ideální je nahrazení podle makrobiotiky, kombinace bílkoviny obilné a z luštěnin. Zdaleka není třeba takové množství jako sníme v mase.
Problém udělá když místo běžných jídel s masem začneme jíst běžná sladká jídla. Hrozí nejen obezita ale i další (jin) nemoci jako třeba nachlazení. Ne ideální, ale lepší je jíst běžná slaná jídla (ne přesolená) jako třeba rýži se zeleninou, zeleninové polévky ap.

rekapitulace:
B12
bílkoviny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zejména bílkoviny a tuky (a v nich rozpustné vitamíny, např. D).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

všetky.
snáď okrem vlákniny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Vitamíny A,D,B ( hlavně vitamín B12 ), železo.

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/29859-nejite-maso-a-vite-jake-ziviny-vam-chybi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BarunkaKar

Nejdůležitější je hlídat si vitamín B12. Ten já beru v tabletách hlavně kvůli chudokrevnosti a únavě. Nejlepší je, jak už tu někdo výše psal, Pangamin. Mám konkrétně Pangamin B12 a velmi mi pomáhá.

Avatar uživatele
Derrynka

Na nabídku pangamin jsem se dívala a docela by zajímalo, jaká přesně si kupuješ? Mají docela dost toho v nabídce…

Avatar uživatele
Cizecek.M

K tomu vitamínu B – doporučuju užívat pangamin. Ten je vhodný pro vegetariány i vegany. Má opravdu skvělé složení, je vyráběn z pivovarských kvasnit a obsahuje komplex vitaminů skupiny B včetně vitaminu B12, minerální látky, stopové prvky, enzymy, aminokyseliny a bílkoviny. Takže za mě nejen vhodný pro vege, ale i potřebný.

Nový příspěvek