bolak

Které všechny látky mohou chybět vegetariánům v důsledku jejich filtrování potravin?

Nejlepší odpověď
danyy

železo, vitamín D, Vitamín B2 (riboflavin) a B12 (kobalamin)
http://vegetariani-a-vegani.zdrave­.cz/rizika-vegetarianstvi/

Další odpovědi
IK

Jediné co je třeba hlídat je vitamín B12, tělo si ho ukládá, takže vydrží při přechodu z běžné živočišné stravy asi 3 roky, ale pak není dobře nahrazovat přísun pomocí mléčných výrobků. I když je ho potřeba málo, s mléčnými výrobky se to přehánět nemá.
Po třech letech by už vegetarián měl vědět co jíst, ne jen co odstranit, a může i brát B12 v tabletách. Také vědět čím nahradit bílkoviny. Ideální je nahrazení podle makrobiotiky, kombinace bílkoviny obilné a z luštěnin. Zdaleka není třeba takové množství jako sníme v mase.
Problém udělá když místo běžných jídel s masem začneme jíst běžná sladká jídla. Hrozí nejen obezita ale i další (jin) nemoci jako třeba nachlazení. Ne ideální, ale lepší je jíst běžná slaná jídla (ne přesolená) jako třeba rýži se zeleninou, zeleninové polévky ap.

rekapitulace:
B12
bílkoviny

anonym

Zejména bílkoviny a tuky (a v nich rozpustné vitamíny, např. D).

arygnoc

všetky.
snáď okrem vlákniny.

marci1

Vitamíny A,D,B ( hlavně vitamín B12 ), železo.

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/29859-nejite-maso-a-vite-jake-ziviny-vam-chybi

BarunkaKar

Nejdůležitější je hlídat si vitamín B12. Ten já beru v tabletách hlavně kvůli chudokrevnosti a únavě. Nejlepší je, jak už tu někdo výše psal, Pangamin. Mám konkrétně Pangamin B12 a velmi mi pomáhá.

Derrynka

Na nabídku pangamin jsem se dívala a docela by zajímalo, jaká přesně si kupuješ? Mají docela dost toho v nabídce…

Cizecek.M

K tomu vitamínu B – doporučuju užívat pangamin. Ten je vhodný pro vegetariány i vegany. Má opravdu skvělé složení, je vyráběn z pivovarských kvasnit a obsahuje komplex vitaminů skupiny B včetně vitaminu B12, minerální látky, stopové prvky, enzymy, aminokyseliny a bílkoviny. Takže za mě nejen vhodný pro vege, ale i potřebný.