annas

Které vrcholné dílo českého hudebního skladatele bylo uvedeno v Praze dne 5. listopadu?

Dílo vzniklo v době dozvuků českého národního obrození, a byť jej zpočátku část české veřejnosti nepřijala zcela za své, postupně se z něj stalo jedno z vrcholných děl české klasické hudby.

Jak se jmenuje skladatel, cyklus a jeho části, kde se s ním (kromě jiného) každoročně setkáváme? Znáte další jeho hudební díla?

Nejlepší odpověď
anonym

jedná se o dílo Má vlast od Bedřicha Smetany,snad všichni známe Libuši či Prodanou nevěstu

Další odpovědi
vagra

Jednotlivé části Smetanova cyklu Má vlast jsou-Vyšehrad, Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů, Tábor a Blaník.
Každoročně je tento cyklus možno slyšet na Pražském jaru.
Další jeho tvorbu představují opery např.Čertova stěna,Braniboři v čechách,Hubička a Dalibor.
/Omluva-Omylem jsem začal psát do zdroje/

Zdroj: Jednotlivé části Má vlast