Kelt

Které vlastnosti přisuzujete dokonalejším obyvatelům tohoto nebo jiného vesmíru?

Předpokládejme, že existují tvorové, vývojově i technicky i myšlenkově na vyšší úrovni než my. Budou přátelští, nebo agresivní? Budou ambicioznější, s cílem vyniknout za každou cenu, nebo budou hledat cíle, na kterém se mohou podílet všichni? Budou tvořit celistvý kolektiv, nebo se budou dělit na nesmiřitelné skupiny? Budou o problému diskutovat, nebo budou poslouchat nařízení z vyšších míst? A myslím, že místo slovesa budou je lepší použít výraz – mohou být. Tak, jak se na to díváte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Těžko o tom fantazírovat, když ani nevíme jestli vůbec nějací jsou. Mohou mít jakékoliv vlastnosti, dokonce i takové, které vůbec neznáme. Rád bych věřil. že pokud jsou po všech stránkách vyspělejší, tak budou vyspělejší i v otázce agresivity, tolerance apod.

Další odpovědi
Rokio

Podle mě budou mít lepší charakterové vlastnosti než my lidé.

Vyspělejší civilizace bude kultivovanější, více společenské, méně agresivní, budou se více snažit o kooperaci a zároveň se budou starat o trvalé udržitelný rozvoj své planety/svých planet a buďto by se nesnažila míchat do se záležitostí jiných civilizací, nebo by se na dálku pouze studovala a nijak nezasahovala.

hapiky

Jestli zlí nebo dobří, to bude jistě podmíněno nějakými vesmírnými zákony.
Kdo může cestovat na tak velké vzdálenosti, bude vázán nějakým nepřekročitelným zákazem, nebo mezihvězdnou normou.

Mc Merkurion

… vím stoprocentně že jsou jiní >>> příroda nic nedělá stejné, natož vesmír …