Tabea

Které vlastnosti má sůl do koupele?

Chci si dát sůl do koupele, ale přemýšlím na vlastnostmi. Sůl přeci žere ne? Co je to za sůl, která se dává do koupelové vody a má se potom člověk opláchnout ještě klasicky vodou?

Nejlepší odpověď
NoFear

Obsahuje vždy nějaké minárely, které jsou spíše léčivé, antibakteriální, detoxikační, uklidňující, posilující, změkčující, působící na klouby. Podle těch minerálů to má různé (chemické) vlastnosti a působení. Jedna ta sůl jich může obsahovat několik.
Je sposuta druhů koupelových soli. I mořská sůl je pro koupel velmi zdravá (nejedná se o běžnou kuchyňskou sůl = chlorid sodný). To je vlastně taky směs minerálních látek a kolikrát si na právě této soli ty koupelové zakládají (ještě trochu upravené nebo něčím obohacené). Nejčastější je pro ty koupelové typická hořká sůl (viz odkaz), snad i halit ( i když to nevím). Většinou s ejdná o nějaké soli s bohatými minerály – působící dobře na člověka a směsicí s esenciálními oleji, barvivy, atd.
Taky je plno solí – těch nekoupelových.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/S%C3%ADran_ho%C5%9­9e%C4%8Dnat%C3%BD#Vy­u%C5%BEit%C3%AD
Zde jsou i druhy soli: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/S%C5%AFl

Další odpovědi
Kepler

Nejsou to jen soli typu mořská sůl (chlorid sodný), ale i další: síran horečnatý heptahydrát – hořká sůl MgSO4×7H2O nebo jodidové soli (darkovská sůl z důlních vod). Obvykle obsahují i vonné byliny a další látky. Jejich účelem je zlepšení stavu pokožky, ale i kloubů apod. Nedá se říci, že „žere“ pokožku. Když se člověk po takové koupeli neopláchne, není to na škodu, ale možná že je vhodnější se osprchovat. Stejně jak se to dělá po mořské vodě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.