Které vize A.C.Clarka se v podstatě staly skutečností?

A z těch,co se „ještě nestaly“ – nemíváte tak trochu husinu?
Doplňuji:
Trochu to připomíná Verna. Kam a kudy na ty nápady chodili?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímal se o fyziku, matematiku, elektrotechniku atd. Tyto vědomosti a přemýšlení, práce, jak uvádí, byly jeho inspirací. Jiní uvádějí, že měl velkou představivost podloženou vědecky, kterou zapracoval tak, aby působila věrohodně. Nevím.

Oceněním pro Clarka bylo pojmenování geostacionární dráhy jeho jménem, neboť nic jiného britské zákony nedovolovaly. Uvážíme-li, že bez tohoto nápadu by nebyla satelitní televize, celosvětová počítačová síť a konec konců ani předpověď počasí prostřednictvím družicových snímků, není to skutečně mnoho.
Nastínil nastínil spojení rakety s nukleární hlavicí a doktrínu „vzájemného zničení“ dvou soupeřících velmocí – USA a Ruska.

Clarkovu vědeckou i literární dráhu váže jedno přesvědčení, že totiž osud lidstva není spojen se Zemí, ale s vesmírem.

Musíme doufat, že tedy Země nebude vyplněna a že v kosmu se nebude jen válčit…

Podle

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:xDJe36j_VngJ:­www.rozhlas.cz/brno/ar­chiv/_zprava/407374+A­.+S.+Clark+a+je­ho+vize&cd=8&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

kropitko

Já myslím, že byli fascinováni zajímavými jevy, které se nedají až tak úplně vysvětlit. Opomněl jste Herberta George Wellse. Myslím, že i ten do této skupinky zaslouženě patří.