Radomír.cz

Které vitamíny nebo minerály obsahuje kakaovník, popř. kakao?

Vitamíny, minerály – Kakaovník

Nejlepší odpověď
briketka10

Kakaovník obsahuje vstřebatelný zdroj hořčíku, železa, draslíku, chromu a vápníku. Je i jedním z nejlepších dodavatelů manganu, zinku a mědi. Obsahuje vitamíny A, E i vit. skupiny B a je i jedním z nejlepších zdrojů vitamínu C (v čokoládě ale už není obsažen, ničí ho vysoké teploty v procesu výroby). Syrové kakao obsahuje také mastné kyseliny Omega-6 a aminokyseliny. Z nich je třeba se zmínit o tryptofanu, který zvyšuje produkci serotoninu, látky odpovědné za dobrou náladu a dávající pocit spokojenosti a štěstí. Kakao je tedy velmi účinnou zbraní v boji se stresem a depresí.
zdroj :
http://www.zdra­vizperu.cz/ca­cao---kakaovnik%20pravy