MonkeyKing

Které videa nebo hudbu mohu zpeněžit na Youtube?

Které videa (filmy) nebo hudbu mohu použít na Youtube, aniž bych porušil nějaká práva nebo by mi je smazalo Youtube?
Slyšel jsem, že prý od spol. Universal, ale nejsem si jistý.
Mohou to být i trailery?

Nejlepší odpověď
Drap

Použij vlastní tvorbu.

Další odpovědi
McArthur

Pro vlastní výdělek můžeš použít jen svá vlastní videa. Pokud jsou na filmu rozpoznatelné osoby, měl bys mít jejich písemný souhlas a mají právo na podíl ze zisku.

Trailery, části filmů či celé cizí filmy, ke kterým nemáš vlastnická nebo jiná práva, použít nemůžeš. Vždy se jedná o porušení Autorského zákona s možným přesahem do trestního práva.

Nezapomeň, že případný výdělek musíš zdanit. Pokud to bude Tvá tvorba, nemusíš se hlásit k živnosti.