bolak

Které vejce bude zkaženější?

Mám dvě úplně stejná vejce, jedno nechám 4 měsíce v lednici a pak 1 měsíc v pokojové teplotě. Když ho pak po těch 5 měsících rozbiju, uvdidím že je zkažené. To samé jsem udělal i s druhý vejcem, jenže úplně naopak, nejdřív jsem ho nechal měsíc ležet v pokojové teplotě a pak ho dal na 4 měsíce do ledničky.

Když obě vejce po těch 5ti měsících rozbiju ve stejnou chvíli, které bude zkaženější?

PS: Nehledejte v tom žádnej chyták jo, je to regulérní hádanka, nic dvojsmyslnýho.

Odpovědi
radce

Přizkažené vejce se bude kazit rychleji, takže hůř na tom bude to druhé. Ale prakticky je to asi jedno…

Lucijej

To druhé, protože se dřív zkazí a lednička už to nespasí, takže nebude kazit jeden měsíc, ale pět měsíců, možní, kdybys ho pak dal do mrazáku…
Doplňuji:
A kdybys pro kontrolu nechla třetí vajce celou dobu v lednici, tak po pěti měsících bude taky zkažené, obzvlášť bylo-by kupované.

Drap

Osobně bych tipoval že horší bude to první.Skutešný výsledek by mně zajímal

anonym

nějak nevidím smysl této hádanky nebo co to má být… 🙂 jakmile se skazí je skažené a žádná další procedůra ten proces nezvrátí… nezáleží tedy na tom, jestli to bude třeba více zapáchat nebo ne, prostě je to nepoživatelné a zdraví závadné… ať uděláte proces 1 nebo 2 výsledek bude stejný