annas

Které uvedené místo vám připomene nejvýznamnější období české historie? Proč?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Karlštejn

Doba Karla IV nejvýznamnější období české historie.

Další odpovědi
led

Hora Říp

Hora Říp – praotec Čech
Velehrad – Velká Morava
Pražský hrad – Přemyslovci
Karlštejn – Karel IV.
Bíla hora – 30 ročná vojna, porážka českých stavovských vojsk

fcoop

Bílá hora

Dostali jsme tam – lapidárně řečeno – přes hubu a víceméně jsme se z toho nevyhrabali dodnes.

Naprosto zásadní a určující „záležitost“.

Bitva na Bílé hoře, svedená v neděli 8. listopadu 1620 v blízkosti Prahy, byla rozhodující bitva třicetileté války. Zpečetila osud českého stavovského povstání a na dalších 300 let rozhodujícím způsobem ovlivnila osud českého státu.(Net)

ten který je

Bílá hora

Začala katolizace a také tato bitva měla veliký vliv na 30 letou válku.

pusinka50

Hora Říp

jak to zpívá Jarek Nohavica, škoda, že praotec Čech nepopošel o pár metrů dále, mohli jsme se v plavkách válet… 🙂a být všeobecně úplně někde jinde.

Drap

Hora Říp

Pokud to má být nejvýznamnější a nebudem se zabývat jednotlivými úseky historie, tak nejdůležitější je začátek. Takže :Hora Říp

anonym

Hora Říp

Založení České země

anonym

jiná odpověď

Moskva

lenka.seda

Hora Říp

praotec Čech… 😉

Illines

Bílá hora

mosoj

Hora Říp

Viiw

Karlštejn