Rokio

Které trestné činy a přestupky jste v životě spáchali?

Pokud nechcete sdělit svoji kriminální minulost, můžete místo toho popsat zajímavý trestný čin či přestupek, který spáchal váš blízký známý nebo přítel, samozřejmě ve zanonymizované podobě.

Napíšu sem přečiny a přestupky, na které si vzpomenu, že jsem v životě spáchal. Začnu od těch nejhorších.

  1. nebezpečné vyhrožování
  2. stalking – několik obětí
  3. ublížení na zdraví z nedbalosti
  4. mnohonásobné sexuální harašení – obětí několik desítek dívek v adolescenci
  5. šíření nenávisti a propagace nacistického symbolu
  6. několik podvodů
  7. narušení občanského soužití – hlavně v pubertě
  8. vandalismus – škoda 300 Kč – vzal jsem to na sebe za kamaráda
  9. chůze na červenou – párkrát
  10. narušení plynulosti silničního provozu – několikasetkrát

Pět protiprávních jednání, která považuji za nejnebezpečnější, je už pár let promlčených, jedno mi nelze dokázat a ostatní se řeší pouze na místě.

Přes to, že jsem takový neřád, mám čistý výpis z rejstříku trestů a nikdy jsem nebyl u přestupkové komise.

Odpovědi
Midas

Tohle bych tu asi jen tak nevypisoval, tak jako ty. Prakticky doznání k mnoha přečinům.

Já žádný zložin ani přestupky nikdy nespáchal. Nemám ani pokutu třeba za rychlou jízdu nebo parkování.
Ale nevím k čemu ti to je. Děláš nějaký průzkum?

Kepler

Co je ti po tom?

Herjulfson

Spíš reaguji na jsemjá. Nevěřím. Myslím, že je to absolutně nemožné. Snad jen v případě, že jste celý život naprosto parylyzovan a upoután na lůžku bez jakékoliv možnosti pohybu. Když Babiš říka, že všeci kradnů, tak má vlastně pravdu.
Říkáte si, že jsem to přehnal? Tak přemýšlejte? Kdo z vás si něco stáhnul z internetu – písničku, obrázek, kus textu… Zkoumali jste jak je to s možností stažení, autorskými právy …? Našli jste někdy pětikorunu na zemi? A nechali jste si ji? .....ale to se nesmí. Tak vidíte všeci kradnů.

jsemjá

Nespáchal jsem žádný trestný čin, ani přestupek, a tak dále.

Rokio

Herjulfson: Děkuji. Uklidnil si mě.
jsemjá: Také děkuji.

Rokio

Kepler: No tak promiň, Keplere. Omlouvám se. Přeji ti dobrou noc!